Avaleht Sport MEDAL KOJU! Greta Jaanson võitis noorte olümpiamängudel pronksmedali
MEDAL KOJU! Greta Jaanson võitis noorte olümpiamängudel pronksmedali

MEDAL KOJU! Greta Jaanson võitis noorte olümpiamängudel pronksmedali

Sõudja Greta Jaanson võitles Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel ühepaadil esmalt välja koha A-finaalis nelja parema seas ning võitis seejärel vaid pool tundi hiljem peetud A-finaalis pronksmedali.

Greta Jaanson jagas vahetult pärast finišit, et tema elu unistus on olnud sportlasena väljateenitult Eesti lippu kanda. „See on kõik nii uskumatu! Tulin siia mõttega et koht esikümnes oleks oleks hea, aga nüüd ma sain medali. See kõik on on nii uskumatu!“ rõõmustas 18-aastane Jaanson.

Kuldmedal läks Argentiina sportlasele Maria Sol Ordasele, kelle võiduaeg finaalis oli 1:43.81. Hõbedale tuli rootslanna Elin Lindroth ajaga 1:44.31. Jaansoni ajaks kujunes 1:46.13. A-finaalis neljandaks jäi Usbekistani sõudja Luizakhon Islomova ajaga 1:51.21.

Kõik regati sõidud sõuti neljal rajal, distants oli orienteeruvalt 500m.

Noorte olümpial võistlesid täna veel ujujad – Aleksa Gold teenis 200m vabaltujumises 20. Koha ajaga 2:04.27, Margaret Markvardt 50m seliliujumises 22. koha ajaga 30.14 ning Alex Ahtiainen 50m liblikujumises 36. koha ajaga 25.66. 3×3 korvpallinaiskond koosseisus Martha-Liisa Oinitš, Janne Pulk, Johanna-Eliise Teder ja Victoria-Ida Vähi pidi oma esimeses alagrupimängus tunnistama Hollandi paremust 22:12; ees seisab täna õhtul veel kohtumine Hispaaniaga. Iluvõimleja Adelina Beljajevat ootavad täna ees kvalifikatsioonivõistluse kurika- ja lindikavad; hetkel on ta eelmise kahe kava kokkuvõttes 16. kohal.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga