2. Sport
  3. Kuuba ja Rüütel said EM-l esimese võidu
Kuuba ja Rüütel said EM-l esimese võidu

Kristin Kuuba ja Helina Rüüteli koduklubi peale võitu Tšehhi üle

Poolas toimuval sulgpalli klubide Euroopa Meistrivõistlustel viisid Kristin Kuuba ja Helina Rüütel oma koduklubi esimesele võidule. Calvi Network BC Milano mängis eile alagrupi esimese kohtumise Tšehhi klubi BK 1973 DELTACAR Benatky nad Jizerou vastu. Itaalia klubi võitis tšehhe 3:2. Esimese punkti klubile tõi Helina Rüütel, kes mängis segapaarismängu koos klubikaaslase Wisnu Putroga. Üheskoos võideti Tšehhi klubi esindav segapaar Denisa Šikalova – Anatoliy Yartsev kolmes geimis, tulemusega 21-15; 16-21; 21-13.

Võistkond jätkas võidulainel, kui raskest üksikmängust tõi punkti oma võistkonnale Kristin Kuuba, kes mängis tugeva venelanna Elizaveta Tarasovaga 3 geimi. Eestlanna hoidis kolmandas geimis pead külmana ning võitis kogu kohtumise 18-21; 21-16; 21-12. Kolmanda ja otsustava puntki tõid koduklubile Kristin Kuuba ja Helina Rüütel koos, kui naispaarismängus võideti Elizaveta Tarasova – Katerina Zuzakova kindlalt kahes geimis, tulemusega 16-21; 17-21.

Täna, Eesti aja järgi kell 17:00 seisab ees järgmine alagrupi kohtumine Portugaliga. Kristin Kuuba sõnul peaks tänane vastane olema pisut nõrgem kui Tšehhi klubi. „Siiski lähme 100% pingutama ja võitu koju tooma,“ sõnab Kuuba.