Avaleht Sport Alexela suusasarja teisel etapil astuvad võistlustulle ligi 400 noort
Alexela suusasarja teisel etapil astuvad võistlustulle ligi 400 noort

Alexela suusasarja teisel etapil astuvad võistlustulle ligi 400 noort

Sel laupäeval, 8. jaanuaril toimub Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses Alexela noorte suusasarja 2022 teine etapp, kus ligi 400 noort võtavad mõõtu klassikasprindis.

„Sarnaselt 18. detsembri avaetapile Haanjas ootame taas suurt osavõttu, kuna distantsid on lühikesed ning tänu headele lumeoludele on noored saanud hoogsalt trenni teha. Suur huvi annab tunnistust, et noorte suusasarjal on jätkuvalt väga oluline koht Eesti suusatamises. Ühelt poolt aitab see tõsta suusatamise populaarsust noorte hulgas, teiselt poolt on see kasvulava talentidele, kes tahaksid ja suudaksid esindada tulevikus Eesti rahvuskoondist. Lisaks aitab sari viia suusasporti üle Eesti erinevatesse paikadesse, seekord siis Valgehobusemäele,“ ütles Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Ave Nurk. 

Laupäeval toimuvad klassikasprindid kaheksas eri vanuseklassis. Alla 16-aastaste vanuseklassides selgitatakse võitjad kvalifikatsioonisõitude tulemuste põhjal, vanemad vanuseklassid jätkavad kvalifikatsioonisõitude tulemuste põhjal finaalsõitudega. Distantside pikkused on 1-1,3 kilomeetrit. Enim osalejaid on nooremas vanuseklassis ja 16-aastaste hulgas. Kõige nooremad võistlejad on 7-8-aastased ja vanimad 22-aastased.

Alexela noorte suusasarja 2022 hooaja järgmised etapid toimuvad:

  • 05.02.2022      Otepää                                    klassika eraldistardid
  • 27.02.2022      Tamsalu                                  suusakross
  • 26.03.2022      Alutaguse                               vabatehnika ühisstardid

Eelmisel hooajal toimus hoolimata Covid-19 piirangutest neli etappi. Keskmine osalejate arv etapil oli 314, kokku osales 470 erinevat last ja esindatud olid 30 erinevat klubi ja organisatsiooni.

Alexela noorte suusasari on tervet hooaega läbiv võistlussari, mille läbiviijaks on Eesti Suusaliit koostöös liitu kuuluvate klubide ja/või kohalike spordikeskustega. Auhinnakotti aitavad sel hooajal lisaks Alexelale täita veel Eesti Pagar, Nõo Lihatööstus, Corpowear ja Suusaakadeemia, supiga kostitab Salvest.