Avaleht Sport Ultramees Rait Ratasepast üllitatakse raamat
Ultramees Rait Ratasepast üllitatakse raamat

Ultramees Rait Ratasepast üllitatakse raamat

Rait Ratasepp on esimene, kes iseseisvalt viinud Eesti ultratriatloni maailmakaardile. Tema kujunemisloo paneb kirja Veiko Märka raamatusse „Rait Ratasepp – igiliikur inimnahas“.

Raamatu väljaandja Heliose kirjastuse esindaja Argo Peepsoni sõnul pole see tavapärane elulooraamat, vaid motivatsioonilugu, mis avab ultratriatleeti kui üleilmset fenomeni.

“Rait ja tema katsumused näitavad meile, et kõik ja rohkemgi veel on võimalik,” ütles Peepson, kelle sõnul on see raamat kõigile, kes elus väiksemaid või suuremaid eesmärke seadnud ja neid ületanud.

Aktiivsemalt spordiga tegelejatele sisaldaks raamat kindlasti palju, millest eeskuju võtta ja mida tähele panna, et sellise võimekuseni jõuda. Muu hulgas tuleb juttu treeningutest ja toitumisest, aga eelkõige vaimsest ettevalmistusest.

Ratasepp on nõus, et kõik on kinni inimese enda motiveerituses ja tahtejõus: “Kuus aastat tagasi ma ei uskunud, et mu keha on võimeline selliseid meeletuid distantse järjest läbima. Nüüd, kus mu mõttemaailm on muutunud ja ma olen seda omal nahal kogenud, võin kinnitada, et see on lihtsam, kui kõrvaltvaatajale tundub. Täna pole enam küsimus selles, kui kaugele on mu keha võimeline füüsiliselt minema, vaid kuidas see mõte endale oma peas maha müüa,” kirjeldab Ratasepp.

Rait Ratasepa esimene ultratriatlon oli 2014. aastal IUTA maailmakarikaetappi kuulunud kahekordne ultratriatlon Ungaris. Siis kulus tal 7,6 km ujumise, 360 km rattasõidu ja 84,4 km jooksuks 22 tundi, 17 minutit ja 56 sekundit. Viis aastat hiljem võtab Ratasepp ette 40-kordse ultratriatloni, kus läbib 40 järjestikusel päeval ühe täispika triatloni.

Ultrasportlasest ja tema kujunemisest räägivad raamatus ka lähedased, sõbrad, toetajad ja kolleegid. Raamat jõuab lugejateni detsembris.