Avaleht Sport Surfilaagris toimuvad surfarite meistrivõistlused jalgpallis ehtsa Brazuca palliga
Surfilaagris toimuvad surfarite meistrivõistlused jalgpallis ehtsa Brazuca palliga

Surfilaagris toimuvad surfarite meistrivõistlused jalgpallis ehtsa Brazuca palliga

Adidas Brazuca pall Foto: Adidas
Adidas Brazuca pall
Foto: Adidas

10-13 juulil Roosta Puhkekülas toimuv rahvarohke festival Surfilaager toob kokku purjelaua, lohesurfi ning SUP ehk aerulaua harrastajad. MM valguses võtavad ka surfarid omavahel mõõtu jalgpallis ja seda ehtsa ametliku MM adidas Brazuca jalgpalliga.

Ka Surfilaagris on sellel aastal MM auks jalgpall au sees. Nimelt korraldab Pärnu Surfiklubi koos adidasega surfarite rannajalgpalli meistrivõistlused, mis toimuvad 10-12. juulil. Surfilaagri korraldaja Alar Vettiku sõnul toimub mäng paljajalu rannal. “Vastamisi astuvad meeskonnad koosseisus 4+1 võistlejat ning meeskonnad komplekteeritakse koha peal. Tõelise jalkafiilingu saavutamiseks kasutame päris ehtsat ametlikku kuuepaanilist Brazuca MM jalgpalli, mis on disainitud just rannas mängimiseks nii, et paljajalu ikka mugav oleks,” rääkis Vettik eesootavast. Finaal toimub laupäeval 12. juuli kell 20.00.

Surfilaagris saab vaadata suurelt ekraanilt ka MM Pronksimängu laupäeval algusega kell 22.30.

Brazuca tootmisel kasutatud tehnoloogia on identne pallide Tango12 (UEFA Euro 2012 ametlik jalgpall), Cafusa (FIFA Kontinentaalkarikas 2013 ametlik pall) ning populaarse UEFA Meistrite liiga ametliku palli tehnoloogiaga. Erinevalt varasematest pallidest koosneb brazuca ainult kuuest sümmeetrilisest paanist, olles seeläbi vähimatest osadest koosnev pall turul. brazuca kõnetab jalgpallureid ja fänne üleskutsega “armasta mind või kaotad ” mis on osa adidase “All In or Nothing”  maailmameistrivõistluste kampaaniast.

Kauaoodatud Eesti suurim surfisõprade kokkutulek Surfilaager toimub 10-13 juulil taas Roosta Puhkekülas. festival toob kokku purjelaua, aerulaua ning lohesurfi harrastajad ning pakub nelja päeva jooksul kvaliteetset meelelahutust kogu perele.

Esiejate hulgas on tuntud Eesti tegijad nagu Smilers, Frankie Animal, Eesti Laulust paljude lemmikuks saanud Super Hot Cosmos Blues Bänd, Tenfold Rabbit ning kitarrivirtuoos Graig Sutton (UK).  Laagris toimuvad  ka mitmed surfivõistlused, sh. Eesti Meistrivõistlused SUPis, LadySurf ning SUP võistlus harrastajatele. Surfarite juhendamisel toimuvad sporditrennid, laudadel, aktiivsed seltskonnamängud ning eraldi program on koostatud lastele. Laager on taaskord korraldatud rohelist mõtteviisi silmas pidades, eesmärgiga jätta endast maha minimaalne jälg.

Festivali info www.surfilaager.ee ja https://www.facebook.com/surfilaager