Avaleht Sport Võitlussport VIDEO! Fightland poksivõistluse peakorraldaja Mirkko Moisar loodab ringis tuliseid lahinguid näha
VIDEO! Fightland poksivõistluse peakorraldaja Mirkko Moisar loodab ringis tuliseid lahinguid näha

VIDEO! Fightland poksivõistluse peakorraldaja Mirkko Moisar loodab ringis tuliseid lahinguid näha

Tallinna Televisiooni “Suvestuudio” on sel korral Kalevi spordihallis, kus järgmisel reedel, 8. septembril toimub Fightland võitlusõhtu, ning GoodNews peatoimetaja ja saatejuht Monika Kuzmina tunnistab, et poks on ala, mis paneb temalgi südame puperdama.

Koos temaga on saalis peakorraldaja Mirkko Moisar, kelle sõnul astuvad siis ringi uued noored Eesti tõusvad poksitähed nagu Hendrik Themas, Ahti Pikkur, Sergei Makejev ja Alar Hutrov, kes esindab MMA võitlejaid. Mirkko ise on samuti sageli ringis ning samas ka korraldab võistlusi, kuigi ta tunnistab, et tahaks teha vaid ühte neist, kas sportida või korraldada.

“Kahte asja korraga teha on keeruline, aga olen hakkama saanud,” ütleb ta. Võitlustest kõrvale Mirkko Moisar siiski ei jää. “Kindlasti mu fännid ootavad minu matši Maxim Sidorenko vastu, mis peaks toimuma juba 18. novembril,” annab ta teada.

Monika juhib tähelepanu Hendrik Themasele, kes on edukalt esinenud ja palju austajaid poksifännide seas leidnud. “Hendrikul on hinge, ta on tugev ja võtab enamuse matše vastu, tema tahtejõud on suur,” räägib peakorraldaja. “Endal on ka rõõm vaadata, et meil on sellised mehed.”

Ahti Pikkuri venelasest vastase kohta ütleb Mirkko Moisar, et see on hea amatöörrekordiga poiss, kes teeb Fightlandil oma esimese profidebüüdi. “Usun, et Ahti eeliseks on tema hea poks, ta liigub hästi, on täpne ja ka kiirust jagub, usun, et ta on domineerivam pool,” tutvustab Mirkko Ahtit. Sergei Makejevil aga on nii ilusaid võite kui raskeid kaotusi olnud, tema seekordne vastane aga on Mirkko hinnangul samuti tuline võitleja, kes on amatöörina läbinud 40 kickpoksivõitlust ja arvukalt teisigi matše. “Poiss paistab väga heas vormis olevat, kindlasti tuleb hea lahing,” arvab ta.

Mirkko sõnul on Eestis praegu juurde tekkinud palju uusi võistlusi ja võitlejaid, spordisaalid on rahvast täis ja fänne jagub, uusi tõusvaid talente tuleb aina juurde. “Mina näen, et võitlusspordi trend ainult kasvab,” usub ta.

VAATA VIDEOT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga