1. Avaleht
  2. Sport
  3. GOODFIGHT I Viis põhjust, miks tegeleda võitlusspordiga
GOODFIGHT I Viis põhjust, miks tegeleda võitlusspordiga

GOODFIGHT I Viis põhjust, miks tegeleda võitlusspordiga

15. aprillil toimus Eesti võitlusspordi tippsündmus The League, kus astusid üles mitmed poksijad. Nende seas Hendrik Themas, Ott Remmer, Henry Rohtla ja Astrid Johanna Grents. GoodFight uuris neilt, mis on need põhjused, miks tegeleda võitlusspordiga.

Õpid väärikalt võitlema ja ka kaotama

Ott Remmer läks esimest korda poksitrenni 16-aastaselt. Kuna talle on võitlusalad alati meeldinud, oli valik üsna lihtne. Esialgu ei olnud tal üldse mingit plaani võistelda, aja möödudes tuli soov ennast proovile panna ja nii saigi käidud päris mitmel harrastajate võistlustel.

Hiljem juba hakati kutsuma erinevatele üritustele, Ott võistles tihedamini ja tegi trenni juba teadlikumalt.  Tase läks järjest kõrgemaks ja tugevamaks, see juba omakorda eeldas rohkem trenni tegemist ja pühendumist, seega viimased 5-6 aastat on ta pühendunud ainult treenimisele ja võistlemisele.

Aastas teeb Ott umbes 4-5 matši, mis on tema jaoks praegu kõige optimaalsem, et ta jõuaks piisavalt treenida ja puhata. Ta usub, et iga õige sportlane läheb võitma, kuid peab oskama ka väärikalt kaotada.

Kasvatab enesekindlust ja usku endasse

Hendrik Themas sõnab, et edukas sportlane on see, kes areneb. Kes on täna parem, kui ta oli eile. Ja kellest? Iseendast.

Ta usub, et ühe päevaga võib palju teha, ühe aastaga teeb rohkem ja kümne aastaga teeb veel 10 kümme rohkem. Vaja on järjepidevust, see ongi edu saladus! Peab tegema trenni, korralikult magama, toituda ja õppida. Kuulata treenerit, mõelda kaasa, õppida kolleegidelt, tippudelt ja enda kogemusest.

Ka väikesed võidud toovad kaasa enesekindluse ja -usu kasvu. Iga sentimeeter, kilogramm, sekund või muu selline on võit. Sead eesmärgi ja vaheeesmärgid ning töötad. Võistled, võitled, pingutad ja naudid seda. Kui enam ei naudi, siis tegeled vale asjaga!

Kasvatab järjepidevust ka eraelus

Henry Rohtla usub, et eduka sportlase saladus on just järjepidevus. See on oluline mitte ainult spordis, vaid ka eraelus. Ei saa olla edukas sportlane, kui treenid kaks nädalat ja oled siis jälle kaks nädalat kadunud. Tulemusi toob vaid järjepidevus. Et motivatsiooni leida, peavad tema sõnul olema kindlad eesmärgid. Kui eesmärke ei ole, mille nimel sa trenni teed? Kui on eesmärgid, tuleb ka motivatsioon!

Aitab leida uusi tutvusi ja sõpru

Astrid Johanna Grents sõnab, et on tänu poksile leidnud oma kutsumise ja eesmärgi. „Ma saan tegeleda igapäevaselt sellega, mis mulle meeldib ja mul on tekkinud läbi poksi väga palju erinevaid võimalusi ja koostööpakkumisi. Olen saanud omale palju uusi tutvusi ja leidnud treeningsaalist omale parimad sõbrad. Ma usun, et kui teha midagi hingega, siis kõik muu loksub ise paika!“ räägib ta.

Õpetab distsipliini

Vanemaid, kes kardavad oma tütreid poksitrenni panna, sest ehk lüüakse nina katki, rahustab Astrid Johanna Grents, et ninaluumurde tekib poksitrennis harva. Treeningutel ei õpita mitte ainult ründetehnikaid, vaid ka kaitsetehnikaid ja õpitakse lööke nägema. Sealjuures ei kasutata täiskiirust ega jõudu, nii et katkist nina kartma ei pea. Paaristöö juurde jõutakse alles siis, kui baastehnika on selge, kõik toimub järkjärgult.

Ta arvab, et tüdrukud võiksid poksitrenni tulla, sest see kindlasti annab neile juurde palju enesekindlust, distsipliini. Need on omadused, mida läheb igas eluvaldkonnas vaja. Kindlasti ei saa mainimata jätta suurepärast füüsilist vormi, sest poksitrennis töötab kogu keha, seega energiakulu on suur ja hea vorm tekib kiirelt.

Allikas: GoodFight

Head Uudised GoodNews