Avaleht Sport VÄGEV MEES! Ratasepp stardib ultratriatloni MM-il
VÄGEV MEES! Ratasepp stardib ultratriatloni MM-il

VÄGEV MEES! Ratasepp stardib ultratriatloni MM-il

Ultratriatleet Rait Ratasepp lisas treeningperioodi veel ühe võistluse, Leedus Panevėžyses toimuva kahekordse ultratriatloni MM-i, mille start on 30. augustil.

Kuigi Ratasepp on stardis kui kahekordse ultratriatloni maailmarekordihoidja, siis ühtegi maailmameistritiitlit tal veel ette näidata pole. MM-ilt on tal kaks hõbemedalit. Hiljemalt laupäeva varahommikuks on selge, kes saab kulla.

Panevėžys pole Ratasepale võõras. Viimati osales ta seal kahekordse ultratriatloni MK-etapil 2015. aastal ja tal õnnestus see ajaga 22:34.46 võita. Nüüd on aga Ratasepa sportlik ettevalmistus teinud tohutu hüppe ja mehe finišiajad viidud uuele tasemele. Juunis toimunud kahekordse ultratriatloni MK-etapil läbis Ratasepp 7,6 km vees, 360 km rattal ja 84,4 km joostes ajaga 19:42.57, mis tähistas maailmarekordit. Ka sel korral on Ratasepa eesmärk anda võistlusel endast parim ja alistada 20 tunni piir.

Ratasepa jaoks on võistlusel edasiviivaks jõuks konkurents, kes on sel korral väga tugev. “Võistlusele on end kirja pannud poolakad Robert Karaś ja Adam Sulowski, taanlased Michael Plahn ja Jesper Madsen ning prantslane Arnaud Selukov. Lisaks võib alati olla uustulijaid, kes sportliku sooritusega üllatavad,” rääkis Ratasepp.

Ratasepp lisas, et enamik nimetatutest peaks temast kiiremad ujujad olema: “Seega olen tagaajajarollis ja see sobib mulle. Loodan juba rattasõiduga eesolijatega vahesid vähendada, et jooksudistantsil paremus maksma panna.”

Ujumine toimub Panevėžyse järves. Ujutakse kümme 760-meetrist ringi. Ujumine toimub stiilis “Australian exit” ehk iga ringi järel peavad võistlejad järvest välja tulema, ületama ajavõtujoone ja alles siis uuele ringile minema.

Ratast sõidetakse 3,1-kilomeetrisel ringil 116 ringi.

Jooks toimub peamiselt ümber Panevėžyse järve ja selle lähiümbruses. 1,64-kilomeetrise ringi peavad sportlased läbima 52 korda.

Panevėžyses toimuv MM on Ratasepa kolmas võistlus sellel suvel. Lisaks Saksamaa kahekordsele ultratriatlonile läbis läbis ta juulis Austrias viiekordse ultratriatloni.

28. septembril stardib Ratasepp hooaja põhikatsumusel, 40-kordsel ultratriatlonil Fuerteventural.