Avaleht Sport Ratasepp ületas maailmarekordi, kuid jäi teiseks
Ratasepp ületas maailmarekordi, kuid jäi teiseks

Ratasepp ületas maailmarekordi, kuid jäi teiseks

Rait Ratasepa eesmärk Austrias oli lüüa viiekordse ultratriatloni maailmarekord 73:18:16. Ta finišeeriski ajaga 72:55:29, kuid tema ees oli sakslane Richard Jung, kelle nimele läks uus maailmarekord 71:07:24.

19 km ujumise alguses oli ilm vihmane ja veetemperatuur 22°C. Ratasepp tuli oma grupis veest välja 3. ajaga.

900 km rattarajal tõusis Ratasepp kiirelt liidriks. Suurimaks mureks oli kange õlavööde, mille süvenemisele aitasid kaasa jahe öö, vihm ja sundasend. Füüsiliselt keerulisest seisust aitasid välja tiimiliikmetest füsioterapeudid. Raske füüsiline ja vaimne olukord ei soosinud ka söögiisu, nii et energia tagasisaamise nimel pidi sportlane söögiga pingutama. Ratasepp meenutab seda füüsiliselt ja vaimselt keerulist hetke kui üht oma raskeimat, millest ta on välja tulnud.

Vahetusalas rattalt jooksule minnes võttis Ratasepp aja taastumiseks, sai massaaži ja kasutas taastussaapaid. Kui ta rajale jõudis, oli Jung juba rajal. Ratasepa taktika 211 km jooksul oli joosta järjest 24-30 km ja siis puhata. Tema jooksuajad olid alati kiiremad kui põhikonkurentidel. Konkurentide edumaa tuli peamiselt Ratasepa pikematest taastumispausidest.

Ratasepp valmistub 40-kordseks ultratriatloniks 28. septembril Fuerteventura saarel.