Avaleht Sport Täna saab mängida jääkeeglit Eesti tippmängijate juhendamisel
Täna saab mängida jääkeeglit Eesti tippmängijate juhendamisel

Täna saab mängida jääkeeglit Eesti tippmängijate juhendamisel

Eesti valitsevad meistrid segapaaris Marie Turmann ja Harri Lill tutvustavad kurlingut kõikidele soovijatele tasuta täna Tondiraba jäähallis kell 18.30.

Lille sõnul saavad kurlingut koos mängida väga erineva füüsilise ettevalmistusega inimesed, nii mehed, naised kui ka lapsed. “Jääl on kaks võistkonda, kes viskavad kordamööda kive. Eesmärgiks on saada oma tiimi kivid sihtmärgile võimalikult lähedale. Jääd harjates pikendavad mängijad kivi teekonda ja suunavad ka selle liikumist. Kurlingus tagab edu läbimõeldud strateegia, mis tekitab alati mõnusat hasarti,” ütles ta.

Sel aastal alustas kurling Eestis 15. hooaega, kuid näiteks Šotimaal mängitakse seda 16. sajandist. Mängimiseks vajalikud kivid on tehtud ainulaadsest graniidist, mida leidub maailmas vaid kahes kohas: Šotimaa ranniku lähedal Ailsa Craigi saarel ja Walesis Trefori karjääris. Kivid kaaluvad umbes 20 kilogrammi.

MK edetabelis asub Eesti esipaar 175 võistkonna konkurentsis 7. kohal. Täna harrastab Eestis kurlingut umbes 5000 inimest aastas, neist umbes 100 regulaarset mängijat. Eestis saab kurlingut mängida Tondiraba jäähallis. Hooaeg kestab Eestis mai lõpuni.