1. Avaleht
  2. Sport
  3. Golf
  4. Täna näeb Eestis Guinnessi rekordiomanikku golfipalli löömises
Täna näeb Eestis Guinnessi rekordiomanikku golfipalli löömises

Täna näeb Eestis Guinnessi rekordiomanikku golfipalli löömises

02.05.15 Täna näeb Eestis Guinnessi rekordiomanikku golfipalli löömises
Maurice Allen
Foto: Long Drivers European Tour

Jõelähtmes asuvas Estonian Golf & Country Club’is toimub täna esmakordselt Eestis Long Drivers European Tour’i (LDET) osavõistlus, kus teiste proffide hulgas tuleb võistlustulle ka ameeriklane Maurice Allen, kes 2012. aastal sai enda nimele Guinnessi rekordi lüües golfipalli, mille kiiruseks mõõdeti 339,56 km/h.

Maurice Allen on multitalent, kes muuhulgas on jooksnud 100m ajaga 9,98. Allen võitis ka LDET hooaja avavõistluse kolm nädalat tagasi Rootsis Bro Hoff golfiklubis saades pikimaks löögiks finaalis kirja 346m. Alleni isiklik rekord võistlustel on 414 meetrit.

Lisaks Allenile on stardis veel üheksa elukutselist pikkuslööjat, eestlastest lähevad proffide hulgas võistlustulle Torel Neider ja Priit Jalasto.

Lisaks proffidele võisteldakse ka amatööride, juuniorite, seeniorite ja naiste klassides. Võistlus algab Jõelähtmes kell kaks päeval, proffid alustavad päeva peale kella viite, autasustamine toimub poole kaheksa aegu. Kogu võistluspäeva vältel mängib muusikat DJ Quest ning avatud on ka Fahle välirestoran, kus saab head ja paremat tantsumuusika ja golfimängijate pikkuslöökide kõrvale nautida.

Pealtvaatajatele on võistluse vaatamine tasuta.

Head Uudised GoodNews