Avaleht Sport Võitlussport King of Kingsi korraldaja Igor Golubev: hea tulemus oleneb poksijate soovist võita
King of Kingsi korraldaja Igor Golubev: hea tulemus oleneb poksijate soovist võita

King of Kingsi korraldaja Igor Golubev: hea tulemus oleneb poksijate soovist võita

Igor Golubev
Foto: Karli Saul

Võitluskunstisarja King of Kingsi korraldustiimil on praegu kibekiired ajad, et olla valmis 14. oktoobril Tondiraba Jäähallis toimuvaks Tallinna Grand Prix` etapiks. Täpselt kuu aega enne suursündmust tutvustati pressikonverentsil kõiki neid võitluskunstide sõdalasi, kes lähevad ringi Eestit esindama. Korraldaja Igor Golubevi selgitusel on päris mitmel neist ees ootamas üsnagi otsustavad matšid, poksijate endi tuleviku seisukohalt aga on iga võit või enese tõestamine väga tähtis.

Igor, King of Kings toimub Eestis juba kolmandat aastat järjest. Millised on olnud ettevalmistused sellel aastal?

Eks see korraldamise periood on alati meie jaoks närvesööv aeg. Aastatega on tase ainult tõusnud ja meie meeskond ei taha kindlasti teha mitte mingisuguseid järeleandmisi teha. Kogu meeskond töötab, aga milline on lõplik tulemus, seda näeme alles 14. oktoobril.

Kas sel aastal on turniiril midagi teistmoodi?

Sellel aastal lisasime turniiri esimesse ossa 2 poksimatši. Esimeses võitlevad kaks Eesti poksijat, kellest esimene on profikarjääri alustav Rain Karlson, tema vastaseks on K-1 maailmameister ja Euroopa meister Marat Mirzabalajev, kellele saab see olema debüütmatš profipoksis. Ma usun, et see tuleb väga huvitav kohtumine, sest mõlemad võitlejad on väga palju ette valmistanud ja matšiks valmis.

Eesti esindajana astub profipoksi võitlustulle veel Pavel Semjonov, kes on üks meie tuntumaid ja armastatumaid professionaalsemat poksijaid.

Lisaks toimub intrigeeriv nelja mehe turniir kaalukategoorias kuni 85 kilogrammi. Sealt võtavad osa kaks „hullu“ võistlejat ja üks neist on Alexander Oleinik, kes 2015. aastal võitis Maksim Vorovskit. Aleksander on kickpoksi ja Muay Thai maailmameister. Samuti võtab nelikturniirist osa Pavel Turuk Valgevenest, kes on IKA maailmameister (Intercontinental Champion, prof), K-1 maailmameister (WAKO). Soomest tuleb põhjamaade meister ja taipoksi maailmameister Daniel Forsberg. Eestlastest on sellel turniiril Ahti Pikkur, väga kiiresti arenenud ja heade näitajatega võistleja. Võitjaks saab tulla ainult üks, seega uskuge, see tuleb võimas võitlus.

Õhtu peamatšiks on võitlus tsempionivöö eest, kus Markko Moisari vastaseks on Stanislav Renita. Marko võitis eelmisel aastal nelja mehe turniiri ja sai seeläbi õiguse võidelda sellel aastal tiitlivöö eest.

Kui Marko võidab selle võitluse, saab temast maailmatšempion?

Jah, kui ta võidab, saab temast selle kategooria maailmameister (KOK versioon kaalukategoorias kuni 65 kg – toim.)

Millised on teiste Eesti võistlejate väljavaated, kui nad sellel turniiril võidavad?

Nelja mehe turniiri võitja saab automaatselt pääsme järgmise aasta tiitlimatšile. Mis aga puutub teistesse võitlejatesse, siis kõik oleneb mitte ainult tulemustest, vaid ka nende soovist võita. Isegi kui nad seekord ei võida, aga näitavad tugevat ja iseloomuga võitlust, ei näe ma põhjust mitte kutsuda neid King of Kingsi ringi uuesti tagasi.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga