Avaleht Sport Kelly Sildaru võistlemist sel nädalavahetusel X-mängudel näitab TV3 Grupp
Kelly Sildaru võistlemist sel nädalavahetusel X-mängudel näitab TV3 Grupp

Kelly Sildaru võistlemist sel nädalavahetusel X-mängudel näitab TV3 Grupp

X-mängud toimuvad Aspenis 29.-31. jaanuarini. Baltikumi vaatajatel on võimalus näha muljetavaldavaid trikke suuskadel ja lumelaual.

14 alal osaleb seekord pea 100 maailma parimat talisportlast. Baltikumi esindab üheksakordne X-mängude medalist, 18-aastane Kelly Sildaru. Tal on võimalik sel aastal purustada mitu rekordit. Kuna ta osaleb kolmel alal, on peaaegu kindel, et temast saab enim X-mängude medaleid võitnud teismeline. Hetkel jagab ta rekordit ameeriklaste Shaun White’i ja Nyjah Hustoniga. Kaks kuldmedalit teeks Kellyst X-mängude ajaloo kõige võidukama teismelise seitsme kullaga. Ta on hetkel tiitlikaitsja pargisõidus ja rennisõidus.

2019. aastal parimaks naissportlaseks valitud Kelly ei saanud teatavasti põlvevigastuse tõttu osaleda 2018. aasta taliolümpiamängudel, kus tal olnuks head kullašansid. Sildaru on üks vaid kahest naisest, kes plaanib X-mängudel osaleda nii pargisõidus, rennisõidus kui ka Big Airi hüpetes.

Rennisõit on suuskade ja lumelaua jaoks mõeldud ramp, mille seina kõrgus on vähemalt 4,9 meetrit. Sportlane liugleb ühest seinast teise erinevaid trikke demonstreerides – tavaliselt hüppe ajal suunda vahetades. Kohtunikud ei hinda niivõrd esitluse täpsust ja üksikuid elemente, vaid üldmuljet. Finaalis on sportlastel kolm katset, millest hinnatakse parimat.

Pargisõit on üks Aspeni populaarsemaid võistluseid. Suuskadel või lumelaual laskutakse alla erinevaid takistusi (enamjaolt hüppelaudu) täis rajal. Siin ei loe raja läbimise kiirus, vaid trikkide keerukus ja soorituse täpsus.

Big Air – suusataja või lumelaudur kiirendab ja suurelt hüppemäelt õhku paiskudes sooritab erinevaid trikke. Kohtunikud hindavad trikkide keerukust, dünaamikat, hüppe ilu.

Ülekannete ajakava (Kelly võistlused mustas):

29. jaanuar
21:00 pargisõit (lumelaual, naised) – Go3
23:00 Big Air (suuskadel, naised) – TV3 Sport 2, Go3

30. jaanuar
3:00 Knuckle Huck (lumelaual, mehed) – TV3 Sport 2, Go3
4:00 rennisõit (suuskadel, naised) – TV3 Sport 2, Go3
5:30 rennisõit (suuskadel, mehed), Knuckle Huck (lumelaual, mehed) – TV3 Sport 2, Go3
20:00 pargisõit (suuskadel, naised), pargisõit (lumelaual, mehed), Big Air (lumelaual, naised) – TV3 Sport 2, Go3

31. jaanuar
3:00 Big Air (suuskadel, mehed) – TV3 Sport 2, Go3
5:00 rennisõit (lumelaual, naised) – TV3 Sport 2, Go3
20:00 pargisõit (suuskadel, mehed) – Go3