1. Avaleht
  2. Sport
  3. EOK ja riigi haridusstipendiumid pälvisid 31 tippsportlast
EOK ja riigi haridusstipendiumid pälvisid 31 tippsportlast

EOK ja riigi haridusstipendiumid pälvisid 31 tippsportlast

Eesti Olümpiakomitee ja haridusministeeriumi haridusstipendiumi pälvisid 2021. aasta sügissemestril 31 tippsportlast, nende seas Meril Beilmann, Margareth Olde ja teised.

Stipendiumi pälvinud sportlasest on sel korral üheksa uut taotlejat, ülejäänud on korduvtaotlejad. Stipendiumisaajatest kümme on lõpetamas ülikooli tuleval suvel, nende seas ka kergejõustiklane Grit Šadeiko.

„Kuna mul jäi tippspordi tõttu ülikool vahepeal pausile ja sellest on omajagu aega möödas, siis koroona ajal hakkas juba mõte selles suunas töötama, et oleks lõpuks aega ära lõpetada. Kuna praegu saan oma ained ära teha eksternina, kus iga ainepunkti eest tuleb maksta, siis on EOK haridusstipendium väga suureks abiks! Teha ei ole mul palju, aga lõputöö üksi on juba ainepunktide poolest üsna mahukas,“ ütles Tartu Ülikoolis õppiv Šadeiko.

Haridusstipendiumi pälvinud tippsportlased on õpinguid jätkamas nii Eestis kui ka välismaal asuvates kõrg- ja rakenduskõrghariduskoolides. Eesti kõrgkoolidest on esindatud Taltech, Tartu Ülikool, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Eesti Massaaži- ja Teraapiakool, Eesti Sisekaitseakadeemia, Estonian Business School, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, väljaspool Eestit Middle Tennessee State University, Wofford College, University of Amsterdam, University of Georgia, Princeton University, University of Memphis, University of Hawaii, University of Alaska Fairbanks, London South Bank University, Management Center Innsbruck, University of Padova.

Kaks korda aastas väljaantavat stipendiumit saavad taotleda praegused ja endised tippsportlased kõrgkooli või kutseõppeasutuse õppemaksu tasumiseks. Stipendiumi suurus on kuni 1000 eurot semestris. Stipendiumile on võimalik konkureerida sportlastel, kes on Eesti koondisesse kuulunud vähemalt kolme aasta jooksul. Kui sportlane on tegevkarjääri juba lõpetanud, ei tohi olla sellest möödunud üle viie aasta. Samuti oodatakse stipendiaatidelt oma elus ja sporditegevuses ausa mängu põhimõtete järgimist, noorematele eeskujuks olemist ja dopinguvastaste reeglite järgimist.

Haridusstipendiumi saajad valib välja komisjon, kuhu kuuluvad haridus- ja teadusministeeriumi, kultuuriministeeriumi ja EOK esindajad, sealjuures osaleb stipendiumite määramises ka EOK sportlaskomisjoni esindaja. Haridusstipendiumeid antakse välja aastast 2003 ning need on osa noorsportlaste treeningtoetuste ja tippsportlaste koolitustoetuste projektist.

Kokku toetatakse sel semestril sportlaste õpinguid 24 952 euroga. Toetatavad sportlased on 19 spordialalt. Nimekirjaga saab tutvuda SIIN.

Head Uudised GoodNews