Avaleht Sport Eesti naiskond võttis jääkeegli MM-il ajaloolise esimese võidu
Eesti naiskond võttis jääkeegli MM-il ajaloolise esimese võidu

Eesti naiskond võttis jääkeegli MM-il ajaloolise esimese võidu

Eesti kurlingunaiskond võitis MM-il Saksamaad tulemusega 11:9.

Eesti naiskond mängis eile kaks mängu. Esimeses kohtumises tuli vastu võtta napp kaotus USA-lt tulemusega 3:5. Eestil oli seejuures viimases voorus kasutada viimase kivi eelis ja kaotusseisult 3:4 võtta 2 punkti ja võit. Kahjuks Marie Turmanni viimane vise ebaõnnestus.

Päeva teises kohtumises tuli aga kauaoodatud ja teenitud esimene ajalooline võit Saksamaa üle. Ka see mäng oli tasavägine ja esmakordselt sel MM-il läks mäng lisavooru. Eesti oli seejuures enne 10 vooru taga 7:9, aga suutis viimase kivi eelist kasutada ja tulemusega 9:9 viia mängu lisavooru. Lisavoorus oli seejuures viimase kivi eelis sakslannadel. Eesti ehitas hästi mängu üles, kuid viimane vise jäi seitsmendat MM-i mängivale kogenud Saksamaa kaptenile, kes ebaõnnestus. Eesti röövis veel kaks punkti ja kogu mäng Eestile seega 11:9.

”Me oleme seda võitu pikalt oodanud. Meil on olnud senini väga tasavägised mängud siin turniiril ja ka valusad kaotused mängulõppude näol. Üks on selge, võiduta me koju tagasi ei tule ja ka järelejäänud mängudes anname kõigile oma parima lahingu,” ütles võistkonna kapten Turmann.

Eesti naiskonnal on täna kaks väga olulist mängu, kui kohtutakse Korea ja Itaaliaga. 2018. aasta olümpiahõbe Korea on seni saanud kaks võitu ja Itaalia sarnaselt Eestiga ühe.