Avaleht Sport Golf AJAKIRI GOLF! TV3! Tahkuranna uuel väljakul võtsid mõõtu Marko Kaldoja ja Marko Kaljuveer
AJAKIRI GOLF! TV3! Tahkuranna uuel väljakul võtsid mõõtu Marko Kaldoja ja Marko Kaljuveer

AJAKIRI GOLF! TV3! Tahkuranna uuel väljakul võtsid mõõtu Marko Kaldoja ja Marko Kaljuveer

Tahkuranna uuel väljakul võtavad üksteiselt mõõtu Marko Kaldoja ja Marko Kaljuveer

Möödunudreedene TV3 golfirubriik on seekord Tahkurannas sel põhjusel, et 4. septembril avati sealne väljak esmakordselt mängijatele. Eesti Golfi Liidu president ja spordireporter Marko Kaljuveer uurib alustuseks, kui hea see väljak on ja kuidas mängijad sellega rahule jäävad, kirjutab ajakiri Golf.

“Sellist väljakut Eestis pole. Kolm rada mängitud ja ühtegi palli pole kaotsi läinud. Võtsin tugeva reservi kaasa, et lõpuni jätkuks,” räägib üks mängijatest. Teise küsitletu sõnul on harjumatu, et pole bunkerit, väljakut aga peab ta väljakutseks, sest vaid Saaremaa väljak on tema hinnangul raskem, kuna erinevalt liivasest Tahkurannast on seal palju vett. “Griinid on head”, lisab ta.  Kolmanda mängija arvates võiks seal edukalt pidada ka suuremaid võistlusi, sest kuigi radade pikkus on standardist lühem, eeldabki see rohkem täpsust ja taktikalist ettevalmistust.

Väljaku tegevjuht Marko Kaldoja selgitab, et Tahkuranna on uus tase Eesti golfimaastikul. “Tegu on links-väljakuga, mis on rajatud mere lähedusse liiva peale, siin on kunagine merepõhi, rannarohustik, tuulebriis,” kirjeldab ta ja kahe Marko võistlus algabki. Reporter Marko tahab teada, mis on puttamise juures oluline. Teise Marko sõnul on peamisteks teguriteks terav silm ja hea käsi, et hoida balanssi. Ta näitab avalöögi asendit: see tuleb võtta õlgade laiuselt, nii et käed ja õlad moodustaks kolmnurga ja golfikepp stabiilse pendli. Spordireporter lubab võistlus- ja vestluskaaslase nõuannete järgi toimida.

Pärast esimesi lööke nendib Marko Kaldoja, et päris kohe sisse lüüa on raske, jälgida tuleks kaldeid, sest väljaku griinidel on neid üksjagu. Marko Kaljuveer on tabamustes pisut edukam ja Marko Kaldoja nendib, et õppima tuleb hakata hoopis temal. Lõpptulemuseks jääb siiski sõbralik viik 3:3.

Golfirubriigi vaatajaküsimuseks on seekord “Mis on Tahkuranna golfiväljaku õige nimetus?” ja õige vastus tuleb saata aadressil puhkaeestis.ee.

VAATA VIDEOT!

Allikas: ajakiri Golf

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga