Avaleht Sport Golf AJAKIRI GOLF! GOLF ON HÄRRASMEESTE MÄNG! Egeti Liiv loobus Tallinna meistritiitlist
AJAKIRI GOLF! GOLF ON HÄRRASMEESTE MÄNG! Egeti Liiv loobus Tallinna meistritiitlist

AJAKIRI GOLF! GOLF ON HÄRRASMEESTE MÄNG! Egeti Liiv loobus Tallinna meistritiitlist

Egeti Liiv“Mina, Egeti Liiv, eksisin Tallinna lahtiste meistrivõistluste viimasel päeval reegel 6-6d vastu ja soovin enda diskvalifitseerimist ja loobun Tallinna meistritiitlist”.

Nii kirjutas Egeti Liiv võistlusjärgsel päeval Eesti Golfi Liidule, kui tema tulemuskaardil ei olnud märkija Kristo Tullus kirja pannud viimase, 18. raja bogey ja tulemus lisati peale kaardi mõlemapoolset allkirjastamist. Võistlejad olid lahkunud ka tulemuse edastamise alast. Tegemist on reegli 6-6d rikkumisega, mis tähendab võistleja diskvalifitseerimist.

Reeglite juures ei tähenda, et tegemist oli mängija tähelepanematusega, antud juhul seisneb tema rikkumine selles, et ta edastas puuduliku kaardi ja ei märganud tulemuse mittemärkimist, isegi mitte kaardi ülekontrollimisel. Tegemist oli kolmepäevase võistluse viimase rajaga.
”Tunnistan ka enda viga, et võistluskomitee poolt ei diskvalitseerinud Egeti Liivi koheselt,” sõnas Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer. ”Seda kõrgemalt tunnustan Egeti Liivi käitumist, mis näitab, et golf on aumeeste mäng ning tiitlist tähtsam on eetiline ja aus sport.”

Tallinna meister on nüüd Marten Palm, hõbemedal kuulub Timo Raukasele ja pronksmedali võitis Janno Sild.
”Spordiaasta lõpus on Egeti Liiv oma ausa käitumisega kindlasti üks Fair Play auhinna kandidaate,” arvas Marko Kaljuveer, kes on ka Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige.

Egeti Liiv stardib koos Sander Aadusaarega kolmapäeval Jõelähtmel Euroopa meistrivõistlustel.

Jüri Kukk 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga