Avaleht Sport RATTAKULTUUR AU SISSE! Viljandis tuleb rattanädal
RATTAKULTUUR AU SISSE! Viljandis tuleb rattanädal

RATTAKULTUUR AU SISSE! Viljandis tuleb rattanädal

articleSoosimaks jalgrattaga liikumist ja rattakultuuri arenemist, korraldavad linnavalitsus, Viljandi Gümnaasiumi õpilasesindus ja kohalikud aktivistid esimese Viljandi rattanädala.

Tulevalt esmaspäeval kell 17 – 20 on Lennukitehase hoovis rattatäika, kuhu saab oma vana jalgratta ja rattavarustusega kauplema tulla. Teisipäeval, 17. mail on samas kohas rattaputitamise õpituba, kus rattamehaanik Rainer Rätsep tutvustab praktilisi jalgratta hooldusvõtteid. Kolmapäeval, 18. mail kell 17 oodatakse Rubiini platsil noori jalgrattureid, kes saavad osaleda liiklusmängudes ja võita auhindu. Noorte rattapäev toimub koostöös Maanteeametiga.

Reedel, 20. mail toimub teistkordselt Velokulg ehk jalgrataste ühissõit. Velokulgemist korraldab Viljandi Gümnaasiumi õpilasesindus.

Rattanädala võtab kokku pühapäeval, 22. mail toimuv Viljandi Rattaklubi puhkepäeva rattamatk endisesse Heimtali sovhoosi.

Rattanädala eestvedaja, linnavalitsuse avalike suhete spetsialisti Johan-Kristjan Konovalovi sõnul on ettevõtmise eesmärgiks rattasõidu ja tervislike eluviiside propageerimine. «Viljandi suuruses linnas on võimalik jalgrattaga liigeldes igale poole kiiresti kohale jõuda. Rattasõit on tervislik, keskkonnasõbralik ja soodne liikumisviis. Lisaks on rattaga lihtsalt tore sõita,» rääkis Konovalov.

Tema sõnul on ettevõtmise peaeesmärk saada rattaga liikuma need inimesed, kes ei ole seda pikka aega teinud või oma igapäevaste toimetuste tegemiseks üldse kaalunudki.

«Tahame luua kõik võimalused jalgrattaga liikumise alustamiseks. Esmaspäeval saab osa võtta rattatäikast, kuhu ootame kauplema nii jalgrataste kui ka muu rattavarustusega. Teisipäeval saab samas kohas praktilisi näpunäiteid, kuidas oma ratas sõidukorda seada. Kolmapäevasel laste ja noorte rattapäeval, reedesel Velokulgemisel ja pühapäevasel rattamatkal saavad kõik juba rattasõitu ühiselt nautida. Loomulikult soovitame ratast kasutada ka igapäevaseks liiklemiseks,» selgitas Konovalov.

Rattanädala tippsündmuseks tõotab kujuneda Viljandi Gümnaasiumi õpilaste korraldatav Velokulg. Tänavuse ühissõidu peakorraldaja ja õpilasesinduse presidendi Rihard Reimaa sõnul sündis idee ühist rattasõitu korraldada 2014. aasta sügisel. «Oli tunne, et Viljandis ei väärtustata piisavalt rattaliiklust, mistõttu leidis eelmine õpilasesinduse koosseis, et võiks võtta kätte ja rattaliiklust reklaamida. Parimaks viisiks peeti rattasõitu, näitamaks, et Viljandis saab jalgrattaga liigelda. Samuti leiti, et sedasi saab kooli õpilasesindus end linnas paremini nähtavaks teha, mis on ka õnnestunud.»

Reimaa sõnul näitas eelmine aasta, et rattahuvilisi on Viljandis rohkem kui võinuks uskuda. «Seetõttu jätkame traditsiooni ning teeme Velokulgi seni, kuni jalgratturid muutuvad normaalseks osaks Viljandi igapäevaelust.»

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga