1. Avaleht
  2. Sport
  3. VIDEO I Irina Embrich meenutab olümpiakulla võitu: oli selline tunne, et medal tuleb
VIDEO I Irina Embrich meenutab olümpiakulla võitu: oli selline tunne, et medal tuleb

VIDEO I Irina Embrich meenutab olümpiakulla võitu: oli selline tunne, et medal tuleb

Eestis ei leidu teist sportlast, kelle kodus on nõnda palju olümpiaalade tiitlivõistluste medaleid – epeevehkleja Irina Embrichil on neid tervelt 13. Esmaspäevast saab Tartus Tasku keskuses EOK100 fotonäitusel „Igihaljad“ Embrichi medaleid juba ise imetleda. „Mulle meeldis võistelda ja mulle meeldis medaleid saada. Aga ma ei mõelnud, et võidan nii palju medaleid,““ räägib 43-aastane epeevehkleja.

Mulle meeldis võistelda ja mulle meeldis medaleid saada. Aga ma ei mõelnud, et võidan nii palju medaleid.

Pika karjääri jooksul on kõik medalid talle omamoodi kallid, kuid kõige viimane, kaks aastat tagasi Tokyos võidetud naiskondlik olümpiakuld tekitab siiski kõige erilisema tunde. „Oli keeruline aeg, sest oli koroonaaeg. Me ei teadnud, kas üldse olümpia toimub. Võistlusi oli väga vähe, tegime koos väga palju trenni, laagreid,“ meenutab ta Tokyo võistlusele eelnenut.

Medalita naasta ta ei tahtnud.  „Kui ma üldse läksin olümpiale, siis mõtlesin, et tahan tulla tagasi medaliga. Neljas koht mul juba oli. Osavõtmine olümpial, see on tore. Aga medali võitmine on palju parem,“ muigab ta. „See päev oli imelik. Sees oli selline tunne, et medal tuleb. Kui me poodiumile astusime, oli see viimane kirss tordil!“

  • “Igihaljad“ fotonäitus tutvustab EOK 100. juubeliaastal ja Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseumi 60. sünnipäeval Eesti erinevate ajastute ja erineva sisuga spordialade tippsportlaste karjääri jooksul võidetud õisi. Fotonäitust saab vaadata juba esmaspäevast Tartus Tasku keskuses.
Head Uudised GoodNews