Avaleht Sport Täna algaval Vikervelol sõidetakse võrdsete õiguste kaitseks
Täna algaval Vikervelol sõidetakse võrdsete õiguste kaitseks

Täna algaval Vikervelol sõidetakse võrdsete õiguste kaitseks

2. juulil kell 19 algab Tallinnas Vabaduse väljakult Pride-rattatuur Vikervelo, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu kitsaskohtadele Eesti seadusandluses, mille tõttu pole siiani tagatud LGBT+ inimeste võrdsed õigused ja võimalused.

Ürituse korraldustiimi juhi Anette Mäletjärve sõnul on rattasõidu eesmärk kutsuda üles riigikogu liikmeid seadustama abieluvõrdsust. “Praeguseks on abieluvõrdsus saavutatud 16 Euroopa riigis. Abieluvõrdsus ei oleks LGBT+ inimestele lisaprivileegide andmine, vaid lihtsalt praeguse diskrimineeriva olukorra muutmine ja põhiseaduse järgse võrdse kohtlemise tagamine,” ütles Mäletjärv.

“On kummaline, et olukorras, kus 64% Eesti inimesi toetab kooseluseadust, on LGBT+ inimesed puuduvate rakendusaktide tõttu endiselt ebavõrdses olukorras. Selline seadusseisak häirib inimeste igapäevaelu,” sõnas Mäletjärv ja lisas, et sellised üritused aitavad LGBT+ inimestele näidata, et nad ei ole üksi.

LGBT Ühingu kommunikatsioonijuht Kristiina Raud nendib, et kuigi kooseluseadus võeti vastu juba seitse aastat tagasi, puuduvad siiski rakendusaktid, mis päriselt inimesi aitaks ja kaitseks. “Seaduste puudumise tõttu ei jää kellegi elu elamata, kuid Eesti võiks olla riik, kus igaüks saab olla kindel, et tema pere, lapsed, lähedased ei pea muretsema oma tuleviku pärast. Me tahame elada riigis, mis väärtustab oma inimesi ja nende armastusest loodud peresid,” lisas Raud.

Kell 20.30 peavad Telliskivis Sveta baari ees kõnesid LGBT+ kogukonna liikmed ja toetajad. Vikervelot korraldab grupp inimesi, keda ühendas soov sel aasta pride’i korraldada. Üritust toetab Eesti LGBT Ühing. Viimati toimus Tallinn Pride 2017. aastal osana Baltic Pride’ist.