Avaleht Sport Selgusid Eesti parim naiskond ja meeskond curlingus
Selgusid Eesti parim naiskond ja meeskond curlingus

Selgusid Eesti parim naiskond ja meeskond curlingus

Fotod: Eesti Curlingu Liit

Eesti curlingu meistrivõistlustel selgitati parim Eesti naiskond ja meeskond. Naistest võitis meistritiitli “Team Turmann/CC Tallinn” kapten Marie Turmann juhtimisel ja meestest “CC Tallinn” kapten Harri Lill eestvedamisel.

Mõlema võitjavõistkonna puhul on tegemist noorema põlvkonna curlingumängijatega. “Eesti on küll  noor curlinguriik, kuid meil mängitakse väga heal tasemel curlingut ning hea meel on näha, et Eesti curlingul on tugev järelkasv,” sõnas Eesti Curlingu Liidu president Rainer Vakra.

Eesti meistrivõistluste finaalid pakkusid põnevust. Naiste arvestuses selgitasid parima võistkonnad “Team Turmann/CC Tallinn” (kapten Marie Turmann) ja “Team Mölder” (kapten Maile Mölder).  Võitjana väljus Turmann tulemusega 7:5. Pronksi pälvis “Team Peebo” kapten Margit Peebo eestvedamisel.

Meeste finaalmängus kohtusid “CC Tallinn” (kapten Harri Lill) ja “Cutform” (kapten Mihhail Vlassov) ning võitjaks tuli “CC Tallinn” tulemusega 8:5. Kolmandaks tuli võistkond “CC Arenaria” kapten Erkki Lill juhtimisel.

Kui varasemalt tähendas Eesti meistriks tulek üldjuhul automaatselt ka meistri osalemist Euroopa meistrivõistlustel, siis alates sellest hooajast on Eesti Curlingu Liit loonud süsteemi, et EMil osaleja selgitatakse välja oktoobris toimuval kvalifikatsiooniturniiril.

Eesti meistrivõistlused curlingus toimusid Tondiraba jäähallis, põhiturniiril osales 4 naiskonda ja 4 meeskonda.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga