1. Avaleht
  2. Sport
  3. Saku Õlletehas annab uue hingamise kuuele spordirajatisele
Saku Õlletehas annab uue hingamise kuuele spordirajatisele

Saku Õlletehas annab uue hingamise kuuele spordirajatisele

Inspireerituna üleriigilisest liikumisaastast oli Saku Õlletehase tänavuse Värskendame Eestimaad kampaania eesmärgiks aidata kogukondadel uus elu sisse puhuda oma kodukoha spordirajatisele. Kokku valis žürii välja kuus võiduprojekti erinevates Eesti maakondades, mille vahel läheb jagamisele kokku 50 000 eurot.

Värskendame Eestimaad kampaaniaga soovis Saku Õlletehas teist aastat järjest toetada kestlikku laadi projekte, mis väärtustaksid olnut, aitaksid sel läbi värskenduse edasi kesta ning rõõmustaksid kogukondi.

„Meil on tõeliselt hea meel, et nii nagu möödunud aastal oli ka sel aastal kogukondade huvi kampaania vastu suur. Meie jaoks on see indikaator sellest, et inimestel üle Eesti on suur soov oma kodukandi jaoks midagi ära teha. Saku Õlletehas paikneb ja tegutseb samuti väikekohas ning teame hästi, et kogukond tähendab ühtekuuluvust. See on võimas tunne ja ühiselt tehtud hea tegu annab põhjuse koos rõõmustada,” ütles Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms.

Kui mullu seadis Saku Õlletehas eesmärgiks pakkuda kogukondadele tuge, et kodukandis saaks värskenduse ükskõik milline objekt või rajatis, siis sel aastal oli kampaania fookus täpsem ning inspireerituna liikumisaastast oli eesmärgiks aidata kogukondadel värskendada mõnda kohalikku spordirajatist.

„Kokku valis žürii välja kuus võitjat, kelle vahel läks jagamisele kampaania auhinnafond kogusuurusega 50 000 eurot ja seda jagus nii Saaremaale, Võrumaale, Ida-Virumaale, Järvamaale kui Harjumaale. Värskendamisele lähevad korvpalliplatsid Kohtla-Järvel, Järva-Jaanis ja Ellamaal, Pihtla rannavolle väljak, Rõuge rulapark ja Ardu tenniseväljak,” rääkis Jaan Härms. “Omalt poolt tahaksime veel korra tänada kõiki häid inimesi, kes meile oma projektid esitasid ja tänu kellele saime me võimaluse heita pilgu üle Eesti erinevatesse paikadesse, piiluda sisse kogukondade toimetustesse ning näha, kuivõrd palju toredaid ja hakkajaid inimesi Eestimaal on.”

  • Värskendamiskampaaniale pani ka tänavu oma õla alla armastatud laulja Ott Lepland, kes läheb võiduprojektidega ise tutvuma ja nende elluviimist vaatama. Värskendamistööd tuleb lõpetada hiljemalt novembriks 2023.
Head Uudised GoodNews