1. Avaleht
  2. Sport
  3. Kaamos toetab Eesti kümnevõistleja Johannes Ermi Pariisi olümpiamängude ettevalmistusi 30 000 euroga
Kaamos toetab Eesti kümnevõistleja Johannes Ermi Pariisi olümpiamängude ettevalmistusi 30 000 euroga

Kaamos toetab Eesti kümnevõistleja Johannes Ermi Pariisi olümpiamängude ettevalmistusi 30 000 euroga

Kaamos Grupp toetab kümnevõistlejat Johannes Ermi 30 000 euroga, et aidata värskelt Eestisse naasnud sportlasel täita ambitsioonikaid eesmärke, milleks on koht Pariisi olümpiamängude esikümnes, tiitlivõistluste medal ja kümnevõistluse Eesti punktirekord.

Johannes Erm

USAst õpingutelt naasnud Erm jätkab sportlaskarjääri Eestis ja komplekteerib siin oma toetusmeeskonna, et esindada Eestit edukalt 2024. aasta Pariisi suveolümpiamängudel ning jõuda seal esikümnesse. Samuti on ta võtnud eesmärgiks ületada senist Erki Noole 8815-punktilist Eesti kümnevõistluste rekordit.

„Olen oma viimaste kuude tulemustega kindlasti rahul. Uue isikliku rekordiga Budapesti maailmameistrivõistlusel sai maha pandud tugev märk, mis annab tulevikuks ja seatud eesmärkide saavutamiseks kindlust,” rääkis Erm, kes alustab oktoobrist uue hooaja treeningute ja Pariisi olümpiamängudeks tippvormi häälestamisega. „Võistluskava on veel täpsustamisel, aga järgmine olulisem start on Eesti mesitrivõistluste seitsmevõistluses või sisekergejõustiku maailmameistrivõistlused Glasgows,” rääkis Erm ja lisas, et järgmise aasta peamine rõhk on välishooajal.

Kaamose turundus- ja kommunikatsioonijuhi Tambet Asi sõnul on Erm kahtlemata talendikas kümnevõistleja ning tema sihikindlus ja pingutused avaldavad usku, et sportlasel on võimalik tulevatel olümpiamängudel saavutada kõrge koht. „Kümnevõistlusest on kujunenud aastate jooksul eestlaste rahvussport, kus oleme edukad olnud varasemalt ja kus on ka täna rohkelt potentsiaali säravateks tulemusteks. Johannes Erm on oma sportlaskarjääri tõusulainel ning toetus tagab talle ambitsioonikate eesmärke saavutamiseks vajaliku tugistruktuuri,” rääkis Asi.

Kuigi Kaamose ühiskonda panustamise prioriteet on Tambet Asi sõnul haridusvaldkond, siis on spordihariduse ja -edulugude toetamine osaks jätkusuutlikkusest. „Spordi toetamine on oluline just rahvatervise ja positiivset eeskujude pärast – toetades Eesti tippsportlasi, toetame seeläbi rahva aktiivset eluviisi,” lisas Asi.

Erm on tänulik kõikidele toetajatele ja ettevõtjatele, kes on pannud tema sportlaskarjäärile õla alla ning kelle eraldatud vahenditest saavad kaetud nii treeningute, taastusravi, treenerite tasustamise, spordibaaside kasutamise, sporditarvete ja varustuse soetamise ja võistlusreisidega seotud kulud. „Erinevatel individuaalaladel nagu kõrgus, ketas ja kuul on kokkulepped treeneritega saavutatud, veel ootab lõpliku sõna odavise ja teivashüpe,” lisas Erm.

  • Mullusel Kadrioru staadionil toimunud kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel võitis Johannes kümnevõistluse 8424 punktiga, mis on ühtlasi Eesti meistrivõistluste rekordtulemus ning hõivas punktiskooriga maailma hooaja edetabelis 12. koha. Edukas võistlus tagas Ermile pääsu Budapesti MMile, mille 8484 punktiskooriga lõi ta uue isikliku rekordi, saavutades võistlusel üheksanda koha ja ühtlasi pääsemise Pariisi olümpiamängudele. Erm püstitas MMil isikliku rekordi nii 100 meetri jooksus (10,69), kuulitõukes (15.38), odaviskes (60.56) kui ka 1500 meetri jooksus (4.22,19).
Head Uudised GoodNews