Avaleht Sport Pirital on avatud 15 kilomeetrit suusaradu
Pirital on avatud 15 kilomeetrit suusaradu

Pirital on avatud 15 kilomeetrit suusaradu

Sees on nii klassika- kui ka vabatehnikarajad, 8 kilomeetrit radu on valgustatud. Avatud on suusalaenutus.

Paari viimase nädala miinuskraadid pole lumekahuritele Pirital hõlpu andnud. Kunstlund on toodetud nii palju, et praeguseks on kõik lühemad suusarajad saanud tugeva kunstlumepõhja, mille tulemusel peavad rajad vastu paljudele suusatajatele ning ka vesisevõitu ilmale ja kevadistele päikesekiirtele. Umbes 30-sentimeetri paksune kunstlumepõhi on kõikidel Pirita lühematel suusaringidel – Lükati, Mõisa, Kuuse ja Kabeli ringil ning lasterajal Pirita jõe ääres.

Vabatehnikastiili harrastajatele on head sõidutingimused seitsme kilomeetri pikkusel Kloostrimetsa loodusliku lumega rajal. Kokku on Pirital umbes 15 kilomeetrit suusaradu, millest 8 kilomeetrit on valgustatud õhtul kella 23-ni.

“Kõik rajameistrid väärivad kiitust, et panustavad pühendumusega inimeste sportlikusse vaba aja veetmise võimalusse ning aitavad meil taas suusatamisoskusi meelde tuletada ja Eesti suusatamist elus hoida,” tunnustas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta kirjeldas, et kiirel lumetootmise ja radade tegemise ajal meenutab rajameistrite töö päästetöötaja ametit, kus tööd tehakse nii päeval kui ka öösel.

“Soovin, et kõik, kes tulevad Pirita spordiradadele, käituksid radadel mõistlikult ega lõhuks sissesõidetud suusajälgi. Palun olge rajal liikudes üksteise suhtes hoolivad ja sõbralikud ja seda olenemata liikujate hulgast või oskustest. Nautige talvist loodust ja pidage kinni kehtestatud reeglitest nii radadel, kelgumägedel, liuväljakutel kui ka tervisespordikeskustes,” manitses Liinat.

Kel endal suusavarustust pole, saab seda laenutada Pirita tervisespordi majast iga päev kella 10–22. Suuskade väljaandmine kuni kella 20.45. Kassa suletakse kell 20.45.


Suusakomplekti laenutus täiskasvanutele maksab 4 eurot tund. Soodushinnaga saavad varustust rentida eelkooliealised lapsed, õpilased, üliõpilased ja pensionärid ning hind on tunni eest 2.50. Laenutus isikut tõendava dokumendi alusel, soodushind kehtib soodustust tõendava dokumendi esitamisel.