1. Avaleht
  2. Sport
  3. Palju õnne! Eesti meistrivõistlused jõutõstmises võitis Mihkel Raadik
Palju õnne! Eesti meistrivõistlused jõutõstmises võitis Mihkel Raadik

Palju õnne! Eesti meistrivõistlused jõutõstmises võitis Mihkel Raadik

Vasakult Elar Karaav, Mihkel Raadik, Harri Olak

Sparta spordiklubis laupäeval, 21.aprillil toimunud Eesti meistrivõistlused jõutõstmises võitis üllatuslikult Mihkel Raadik, naiste absoluutarvestuses tuli esikohale Marianna Bogdanova.

“Mul on väga hea meel, et uus mees tuli absoluudis esikohale, see toob natukene värsket verd alasse ja teistele võitlejatele ärevust hinge,” ütles Eesti Jõutõsteliidu president Kaido Leesmann, kelle sõnul polnud tulemused ootuspärased ja pakkusid seega meeldivat üllatust. “Meestel on võib-olla kergem homme trenni minna ja on uus eesmärk, mille nimel treenida. Mul on hea meel, et sirgub tugev tippklass, kust tuleb kindlasti mehi ka tulevasteks aastateks – see on väga hea tendents.”

Siim Rasti võistlustulemusi kommenteerides ütles Leesmann, et Rast on hooaja põhieesmärgiks seadnud kevadise MM-i Calgarys ja Eesti meistrivõistlused polnud seega eesmärk omaette, vaid pigem tugevat treening.

Mihkel Raadik

Võistlusel osales kaheksa naist ja 39 meest.

Meeste absoluudi võitja Mihkel Raadik kogus 546,49 Wilksi punkti tulemusega 945,0 kg kolme tõste kogusummas. Teise koha sai Elar Kraav Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist (TÜSK) tulemusega 917,5 kg kolme tõste kogusummas, kogudes 530,13 Wilksi punkti. Kolmanda koha saavutas Olak Harri samuti TÜSK-ist tulemusega 770 kg kolme tõste kogusummas, kogudes 517,74 Wilksi punkti.

Naiste absoluudi võitis Marianna Bogdanova TÜSK-ist tulemusega 405,0 kg kolme tõste kogusummas, kogudes 461,74 Wilksi punkti. Teiseks jäi Anne Laidla TÜSK-ist tulemusega 380,0 kg, kogudes 415,68 Wilksi punkti. Kolmanda koha saavutas Karin Mikk Sparta spordiklubist tulemusega 385,0 kg ja 384,92 Wilksi punktiga.

Võistluste protokolli leiab SIIT!

Head Uudised GoodNews