Avaleht Online ONLINE! Otseülekanne King of Kings võitlusspordi ürituselt Saku Suurhallist
ONLINE! Otseülekanne King of Kings võitlusspordi ürituselt Saku Suurhallist

ONLINE! Otseülekanne King of Kings võitlusspordi ürituselt Saku Suurhallist

OTSEÜLEKANNE ON LÕPPENUD!

Eesti teenis kõige rohkem medaleid — tervelt viis!01:11

[caption id="attachment_172207" align="alignnone" width="900"]Foto: Matti Zirk Foto: Matti Zirk[/caption]

Kuigi superfight`is King of Kings maailmameistrivööle jäi meie Roman Zõbin kohtunike otsusel tiitlikaitsjale Sergei Morarile alla, oli tulemus Eestile suurepärane — viis võitu, sealhulgas ennast metsiku sõdalasena näidanud Markko Moisarilt kaks, tema vennalt Mirkko Moisarilt üks, kiirelt vastase alistanud Andra Aholt ja Marat Mirzabalajevilt samuti üks. Seega teenis Eesti oma kodumaal toimunud King of Kings etapilt kõige rohkem esikohti!

Meie Roman Zõbinil jäi meistrivöö saamata, kuid vastase võit polnud kerge00:57

[caption id="attachment_172206" align="alignnone" width="900"]Foto: Matti Zirk Foto: Matti Zirk[/caption]

Õhtu supersündmus oli siis käes, kui ringi astusid meie Roman Zõbin ning Moldova esindaja Sergei Morari, kaalul maailmameistri tiitel ning senist tiitlit kaitses Sergei. Tegu oli ka revanšmatšiga, sest mullu detsembris Moldovas toimunud võitluses andsid kohtunikud võidu Morarile. Kaalukategooria oli -77kg, matši kestuseks on 5X3 raundi. Enne matši mürisesid laval mootorrattad ja sinises kaunitar näitas rahvale trofeed, mille nimel heideldakse — maailmameistri vööd ning lõppheitluse juhatasid sisse mõlema riigi hümnid, mille kestel seisis kogu rahvas püsti.

Esimene raund näitas, et tegu on võrdsete meistritega. Roman suutis vastase korra tasakaalust välja viia, vastane teda aga kahe korral. Teine raund — ülpõnev, aga tasavägine. Rahvas plaksutab ja skandeerib: Roman, Roman, pinge aga kasvab. Kolmandas raundis suutis moldovalane korra Romani jalalööki lukustades ta tasakaalust välja viia ja mõnel korral vankuma panna, kuid kõik oli endiselt tasavägine. Neljandas raundis käis Roman ebaõnnestunud jalalöökidest kahel korral põrandal, kuid raundi lõpus suutis osava rünnakuga sinna saata ka Sergei. Viiendas raundis muutus Roman pisut domineerivamaks, kuid tasavägise võitluse saatuse otsustas kohtunikekogu: Moldova võitleja suutis meistritiitlit kaitsta ja viis vöö kodumaale.

[Best_Wordpress_Gallery id="785" gal_title="King of Kings - Sergei vs Roman"]

Markko Moisar näitas nelikturniiri finaalmatšis ennast kangelasena — Eestile neljas võit00:15

[caption id="attachment_172205" align="alignnone" width="900"]Foto: Matti Zirk Foto: Matti Zirk[/caption]

Ja käes ongi esimene supermatš kaalus kuni -65 kg, kus kohtuvad nelikturniiri parimad, meie Markko Moisar ja Hollandi lipu all heitlev Mansour Yaqubi, kes mõlemad väljusid esimesest matšist võitjana. Markko alustas üliägedalt ja surus vastase sama ägedast vastupanust hoolimata kiiresti nurka, lõpetades raundi tema põrandale saatmisega. Teises raundis korraldas meie sõdalane taas rea ülimetsikuid rünnakuid, sealhulgas hüppelt jalalöökidega ning vastane maandus mitmeid kordi nii põrandale kui nööridesse. Kolmas raund ei erinenud varasemast, Mansour näitas ennast väärika vastasena, kuid tõelise sõdalase Markko vastu ta ei saanud. Neljas võit Eestile, teine Markkolt, kolmas Moisaritelt!

[Best_Wordpress_Gallery id="784" gal_title="King of Kings - Markko vs Mansour"]

Ka teine Moisar võidukas — braavo, Mirkko!23:54

[caption id="attachment_172204" align="alignnone" width="900"]Foto: Matti Zirk Foto: Matti Zirk[/caption]

Kümnes matš oli taas meie jaoks eriline, sest võitlesid meie Mirkko Moisar ja Moldova võitleja Vitali Matei, kaaluks kuni 71. Taas ringis üks Moisar! Nagu Andragi puhul, olid saatjaskonnas treener Kevin Renno ja tema tütar Mimii. Moldova võitleja oli esimeses raundis agressiivsem, Mirkko rahulikum, otsides võimalust kiireks rünnakuks. Tasavägine, kuid suht äge heitlus käis ka teises raundis, Mirkko leidis ennast korra ka põrandalt ja raund lõppes mõlemapoolse rünnakuga. Kolmandas raundis asus Mirkko Vitalit põhjalikult tümitama, saates ta kolmel korral põrandale ja viimaks nööridesse rippuma. Võidufanfaarid kõlasid meie Mirkkole! Kolmas võit Eestile!

[Best_Wordpress_Gallery id="783" gal_title="King of Kings - Mirkko vs Vitali"]

Zaur Dzavadov lahkus võidukalt punavalgepunast lippu kandes23:32

[caption id="attachment_172203" align="alignnone" width="900"]Foto: Matti Zirk Foto: Matti Zirk[/caption]

Üheksandas Fight`is läksid vastakuti Lätit esindav Zaur Dzavadov ja Venson Martha Haitilt, kaaluklass on -77 kg. Esimene raund möödus Läti poksija selge üleoleku tähe all, kes saatis haitilase korraks pikali ja ka nööridesse. Teises raundis korraldas Zaur tulemuse ruttu ära ja saatis vastase nokauti. Lätile teine võit!

[Best_Wordpress_Gallery id="782" gal_title="King of Kings - Zaur vs Venson"]

Leedu-Hollandi matš kujunes üllatavalt tasavägiseks23:20

[caption id="attachment_172202" align="alignnone" width="900"]Foto: Matti Zirk Foto: Matti Zirk[/caption]

Kaheksandas matšid kohtusid kaalus -65 kg leedukas Devydas Danyla ja Hollandi lipu all heitlev Mansour Yaqubi. 167 sentimeetri pikkust Mansouri saatis tema pilkuköitev kogukas treener. Hollandi poksija oli igati agressiivsem, tekitades leedukale ohtlikke olukordi, kuid oli siiski ise esimene pikalikäija. Esimene raund lõppes mõlemale ohtliku lähivõitlusega. Teine raund oli tasavägine, ühe mehe rünnakule järgnes kohe teise vasturünnak. Ka kolmas raund ei toonud tasavägises heitluses selgust. Märgatav agressiivsus tagas Hollandi võitlejale võidu!

[Best_Wordpress_Gallery id="781" gal_title="King of Kings - Devidas vs Mansour"]

Markko Moisari sõjakas ägedus tõi kolmanda võidu!23:00

[caption id="attachment_172200" align="alignnone" width="900"]Foto: Matti Zirk Foto: Matti Zirk[/caption]

Edasi järgnevad nelikturniiri matšid, kus kaalus -65 kg olid esmalt vastakuti meie Markko Moisar ja poolakas Lukasz Leczucki. Meie Markko tuli ringi Smilersi laulu “Mojito” saatel ja teenis võimsa aplausi. Juba esimeses raundis käis vihane klohmimine, kusjuures Markko saatis ettevaatamatu jalahoobi teinud vastase istukile ja sooritas kaks ilusat tehnilist lööki ülevalt ja alt. Teises raundis käis meie sõdalane korra põrandal, kuid saatis poolaka sinna koguni neljal korral. Kolmandas raundis oli Markko väsimus ja poolaka agressiivsus silmnähtavad, kuid eestlane üllatas kiirete rünnakutega. Lõpukella järel tuli kohtunike otsus — Markko Moisar on võitja!!!

[Best_Wordpress_Gallery id="780" gal_title="King of Kings - Markko vs Lukasz"]

Iljas Rustamov andis võimsa lahingu, kuid kohtunike heakskiit jäi saamata22:12

[caption id="attachment_172199" align="alignnone" width="900"]img_2167 Foto: Matti Zirk[/caption]

Kuuendas matšis olid võitlusringis valgevenelane Maksim Spodarenko ja meie Iljas Rustamov, kaalus -75 kg. Esimeses raundis oli Iljas ilmselgelt aktiivsem pool, kuid teravaid momente tuli ette mõlemalt poolt. Teises raundis kõik kordus, meie mehest 8 sentimeetrit pikem valgevenelane küll ründas, kuid oli siiski kaitsev pool. Kolmas raund — no ei muutunud midagi, kuigi fight oli nauditav. Ja taas ekstraraund! Lisaaeg algas Iljasi raevuka rünnakuga, kuid mida aeg edasi, seda enam tundusid mehed väsinud olevat. Lõpuminutid olid Iljasile valgevenelase rünnaku tõttu eriti ohtlikud, kuid kõik jäi tasakaalu. Kohtunike otsus venis ja lõpuks tuli kurb teade, et nad tunnistasid paremaks Maksim Spodarenko.

[Best_Wordpress_Gallery id="779" gal_title="King of Kings - Maksim vs Iljas"]

Valgevenele võidu toonud matš oli eriti vaatemänguline21:33

[caption id="attachment_172198" align="alignleft" width="900"]Foto: Matti Zirk Foto: Matti Zirk[/caption]

Viiendas heitluses selgitasid parimat leedukas Valdemar Kulda ja valgevenelane Pavel Turuk, kaaluks -85 kg. Esimeses raundis tundus aktiivsem olevat valgevenelane, kes suutis Valdemar Kulda isegi korra pikali lüüa. Sama jätkus ka teises raundis, kus leedukas paiskus kahel korral nööridesse. Kolmandas raundis hakkas Valdemar Kulda vastas õrritama, isegi solvama, põigeldes samas tema rünnakute eest kõrvale. See tõi kaasa ekstraraundi. Nüüd tundus valgevenelane juba vihane olevat ja ründas eriti ägedalt, leedukas käis korra ka põlvili, kuid kumbki ei suutnud selgelt üle olla. Kohtunikud otsustasid, et parim oli siiski Pavel Turuk.

[Best_Wordpress_Gallery id="778" gal_title="King of Kings - Valdemar vs Pavel"]

Taas Eesti võit — tubli, Marat!21:08

[caption id="attachment_172197" align="alignnone" width="900"]Foto: Matti Zirk Foto: Matti Zirk[/caption]

Neljandas matšis läksid vastakuti Maroco esindaja Mohhamed Amine ja taas Eesti sõdalane Marat Mirzabalajev, kaal -93 kg, seega koos olid vägilased. Esimene raund tundus alguses tasavägine, püstimaadlustega, kuid siis tegi Marat äkksööstu ja marokolane oli järsku põrandal! Võitlus siiski jätkus kuni raundikellani. Teises raundis kordus sama koguni kolmel korral. Kolmandat raundi ei tulnudki ja Marat Mirzabalaev võitis matši!

[Best_Wordpress_Gallery id="777" gal_title="King of Kings - Mohammed vs Marat"]

Ahti Pikkur pidi tunnistama vastase paremust20:54

[caption id="attachment_172196" align="alignnone" width="900"]Foto: Matti Zirk Foto: Matti Zirk[/caption]

Reitingumatšide kolmas heitlus toimus kaalus -85 kg, vastamisi olid lätlane Raimond Aukštikalnis ja meie Ahti Pikkur. Esimene raund algas lätlase aktiivse pealetungiga, kuid meie Ahti võttis kiiresti järele ja hakkas hoopis lõunanaabrile peavalu valmistama. Heitlus oli suhteliselt aktiivne ja tasavägine ka teises raundis, kus silma hakkas paistma võitlejate väsimus. Ahti paistis silma heade jalalöökidega, kuid kolmandas raundis kaotas ta sellest korra ka tasakaalu. See raund mööduski mõlema poole äkkrünnakute ja kaitsesse tõmbumisega ja lõpuks tunnistasid kohtunikud, et lätlane oli aktiivsem ja andsid 3:0 punktid talle.

[Best_Wordpress_Gallery id="776" gal_title="King of Kings - Raimond vs Ahti"]

Andra Aho tegi lühikese, kiire ja võiduka fight`i — Eesti esimene võit!20:34

[caption id="attachment_172195" align="alignnone" width="900"]img_1470 Foto: Matti Zirk[/caption]

Turniiri teises matšis on vastamisi amatsoonid, soomlanna Sanni Nurminen ja meie vapper Andra Aho, kaalus kuni 53 kg, matši pikkuseks on 3X2 minutit. Andra saabus ringi oma toetajate saatel ja Eesti lippude lehvides. Ta alustas aktiivselt, surus soomlanna kiiresti kaitsesse ja saatis ta kahel korral põlvili. Peale teist korda loobus Sanni jätkamast ja Andra kuulutati võitjaks!

[Best_Wordpress_Gallery id="775" gal_title="King of Kings - Sanni vs Andra"]

Avamatš lõppes Eestile kaotusega, võitis Leedu20:25

[caption id="attachment_172194" align="alignnone" width="900"]Foto: Matti Zirk Foto: Matti Zirk[/caption]

Niisiis, tere tulemast GoodNewsi ja võitluskunstide turniirile King of Kings! Rahvas on istet võtnud, avatseremoonia läbitud ja saabunud on võitluste aeg. Esimesena astusid ringi leedukas Vaidas Valancius ja Eesti poolelt Nikita Štšerbakov, kaaluklass on -75 kg, matš kestab 3X3 minutit. Esimene raund möödus teineteist kobavalt, kuid siis muutus leedukas aktiivseks ja surus Nikita kaitsesse. Teises raundis paistis Vaidas silma aktiivsete jalalöökidega ja lõi väsimust ilmutava, kuid üksikute rünnakutega vastanud Nikita peagi ringipõrandale. Teine ring lõpetaski avamatši ja kohtunik kuulutas võitjaks Vaidas Valanciuse.

[Best_Wordpress_Gallery id="774" gal_title="King of Kings - Vaidas vs Nikita"]

JA TA ALGAB! King of Kings hakkab Saku Suurhallis adrenaliinitaset kergitama19:58

[caption id="attachment_172191" align="alignnone" width="900"]img_1260 Foto: Matti Zirk[/caption]

Kell hakkab saama 20 ehk 8 õhtul, tribüünid on täitumas rahvaga, kiirabibrigaadid võtsid juba poole tunni eest kohad sisse, saabuvad nii võitlusklubide inimesed kui ka VIP-staatuse külalised, fotograafid ja ajakirjanikud on juba ammugi oma tööd tegemas ja kõik ootavad seda hetke, mil hakkavad mürisema Harley Davidsonid ja õhtujuht Rytis Kuzmenka hakkab kavaga pihta. Kõik algab mehiste võitlejate tutvustamisega, kes saabuvad kaunite naiste saatel. Jääge meie lainele, sest meie toome teieni kõige kuumemad uudised otse võitlusspordi lahinguväljalt.

tags:

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga