Avaleht Sport KUULA RAADIO 2 SAADET “R2 PULSS” I Erik Naissaar: võib öelda, et Pärnu on muutunud tänavaspordi mekaks
KUULA RAADIO 2 SAADET “R2 PULSS” I Erik Naissaar: võib öelda, et Pärnu on muutunud tänavaspordi mekaks

KUULA RAADIO 2 SAADET “R2 PULSS” I Erik Naissaar: võib öelda, et Pärnu on muutunud tänavaspordi mekaks

Raadio 2 saates “R2 Pulss” tegi saatejuht Taavi Libe intervjuu 28. mail Pärnus toimuva Euroopa tänavaspordi suursündmuse Kevad Battles’i korraldaja Erik Naissaarega. Sündmus „Kevad Battles“ toob kokku sportlased üle maailma – palju sportlasi Iisraelist, Prantsusmaalt, Ungarilt, Tšehhist, Baltikum, Põhjamaad ning tänavu võisteldakse lisaks street workout’ile ka endurance’is, käesurumises ning trikitõukerattas.

Sündmus „Kevad Battles“ toob kokku sportlased üle maailma.

Korraldaja Erik Naissaar sõnas, et alguse sai see võistlus sellest, kui ta hakkas ise võistlemas käima ning nägi probleemseid punkte. Õnneks on tänavasport aastate jooksul ka kõvasti arenenud – kui alguses oli see sotsiaalne spordiala, siis nüüd on tõsiseltvõetav ja rahvusvaheline sport.

Ta selgitas ka, mis on tänavasport. „Oletame, et jalutad kergliiklusteel. Su teekonnale jäävad erinevad välijõusaalid. Street workout meenutab kui riistvõimlemist, lihtsalt välitingimustes,“ rääkis ta. Välijõusaalide puhul on hea veel see, et need on erinevatele tasemetele ja vanustele.

Tänavasport on Eestis üpris levinud. Erik sõnas, et tõusutrend on tugev – linna- ja vallavalitsused on pannud arengukavadesse välijõusaale ja kergliiklusteede arendust. Erik tõdes, et Pärnu linnale on välijõusaal väga oluline ning rahvas ise hääletas, et selle võiks teha. Striidikooli välijõusaal sai valmis 1. septembril ning seda laiendatakse veel kohe pärast võistlust. „Plaanis on teha Pärnu rand justkui Miami rannaks! Võib öelda, et Pärnu on tänavaspordi meka,“ ütles ta.

Pärnu linnale on välijõusaal väga oluline ning rahvas ise hääletas, et selle võiks teha. Plaanis on teha Pärnu rand justkui Miami rannaks! Võib öelda, et Pärnu on tänavaspordi meka!

Kuidas selgub nendel aladel parim? Võistlustel hinnatakse dünaamilisi oskusi – trikke, pädevust. Staatilist asendit ehk sundasendit, kus tuleb end hoida teatud fikseeritud asendis. Ja sujuvust, kuidas ühelt harjutuselt teisele lähed.

  • Kuula saadet järele siit!