1. Avaleht
  2. Sport
  3. Korvpall
  4. VIDEO! Korvpalli U18 neidude karika võitis Audentes
VIDEO! Korvpalli U18 neidude karika võitis Audentes

VIDEO! Korvpalli U18 neidude karika võitis Audentes

Korvpalli U18 vanuseklassi neidude karikavõistluste finaali võitis Audentese SK/TSK, kes alistas KA Tallinna Kalevi numbritega 68:35.

Kohe kohtumise alguses initsiatiivi haaranud Audentes võitis avaveerandi 18:8. Teisel mänguperioodil mäng võrdsustus, kuid Reet Rausbergi hoolealused suutsid poolajaks eduseisu kahe punkti võrra suurendada (31:19).

Kohtumise teist poolt kontrollisid juba selgelt Audentese neiud: kolmas veerandaeg võideti 18:11 ja neljas koguni 19:5. Lauavõitluses jäid Audentese neiud peale 57-36. Kalevlannad olid hädas visketabavusega, väljakult viskeid tabati vaid 25-protsendiliselt. Pallikaotusi kogunes võitjatel 13 ja Kalevil 20.

Võitjate parimana tõi turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Marie Anette 21 punkti, 6 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja 5 vaheltlõiget. Helena Stina Svilberg lisas 18 punkti ja 8 lauapalli ning Anete Elisabeth Adleri arvele kogunes 10 silma ja 14 lauapalli. KA Tallinna Kalevi suurim korvikütt oli Viktoria Timoštšuk 16 punktiga.

Audentese peatreener Reet Rausberg sõnas mängujärgses intervjuus Basketile, et kindla võidu tõi pikem pink ja rohkem kogemusi. „Saime teisel poolajal palli liikuma ja tekkis rohkem loogilisi olukordi. U18 vanuses on meil tihtipeale nn. Tartu kompleks, kuid seda pinget õnneks täna polnud. Kiidan vastaseid, kes tulid väga auahnelt mängima.“

Noorte karikavõistlused jätkusid Jüri Spordihoones noormeeste U14 ja U18 vanuseklassi finaalidega. Kõiki mänge näeb Eesti Korvpalliliidu Youtube`i kanali vahendusel.

Head Uudised GoodNews