1. Avaleht
  2. Sport
  3. GALERII I Kõrvemaal avati Lembitu Kuusest inspireeritud Kuuse Elamusmajad
GALERII I Kõrvemaal avati Lembitu Kuusest inspireeritud Kuuse Elamusmajad

GALERII I Kõrvemaal avati Lembitu Kuusest inspireeritud Kuuse Elamusmajad

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses avati Kuuse Elamusmajad, mis said suuresti inspiratsiooni varalahkunud teleajakirjanik Lembitu Kuusest ja Eestimaa kuusepuust.

Foto: Andrei Ozdoba

Sportlik avaüritus viis külalised räätsamatkale Kõrvemaa metsades, kus on leidnud koha ka Kuuse Elamusmajad. Meeleolukat päeva juhtis armastatud spordikommentaator Kalev Kruus ja külaliste meelt lahutas muusikaga Carlos Ukareda.

Foto: Andrei Ozdoba

Kuuse nimi on mitmeti märgiline. See on inspireeritud majale iseloomulikust kuusekujulisest siluetist, piirkonna rohkearvulistest kuusepuudest ja spordiajakirjanik Lembitu Kuusest. Sümboolse austusavaldusena saab iga maja peagi nime Lembitu armastatuima kodumaise spordikangelase järgi. Spordireporteri elulugu rullus lahti igal avaürituse sammul.

Foto: Andrei Ozdoba

“Lembitu on jätnud kustumatu jälje inimeste südamesse ja seda mitte ainult spordimaailmas. Olles ise kõva spordimees, oli Lembitul ainulaadne oskus sportlastega kergusega ühine keel leida. On liigutav, et teda meenutatakse Kuuse Elamusmajade projekti kaudu Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses, kuhu on jätnud palju jalajälgi ka Lembitu,” rääkis Lembitu Kuuse abikaasa Heli Kuuse.

Foto: Andrei Ozdoba

Kuuse Elamusmajade idee sündis 2020. aastal, mil Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse kõrval asuv kuuse ja männimetsa tukk kuusekujuliste majade rajamiseks inspiratsiooni andis. “Mõte oli pakkuda midagi enamat kui lihtsalt majutust. Soovime läbi majade ka nooremale külastajale tutvustada Lembitu elulugu ja tema lemmikuid sportlasi, pakkudes seeläbi omanäolist elamust. Loodame talvehooaja avada Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses juba sel nädalavahetusel – lumemöldrid on juba mitu ööpäeva siht silme ees lund tootnud. Kõik suusarajad on avatud, tulge suusatama,” sõnas Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse tegevjuht Margus Mäll.

Foto: Andrei Ozdoba

Hoonete eelprojekt valmis BOA arhitektide käe all. Põhiprojekt ja sisekujundus koostöös Projektibüroo OÜ-ga ning majad arendas ja ehitas Pinered OÜ. “Kuuse Elamusmajade projekt oli väljakutsuv nii arhitektuuriliselt kui insenertehniliselt. Koostöös Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusega oleme saavutanud kõrge ehituskvaliteediga suurepärase visuaalse lahenduse. Kui võrrelda seda näiteks ülikonna ostmisega, ei ole see mitte lihtsalt kvaliteet ülikond kaubamajast, vaid rätsepatööna valminud meistriteos, mis on teiste seas täiesti ainulaadne,” kirjeldas Pinered OÜ arendusjuht Sandor Simson.

  • Projekti aitas rahastada Euroopa Regionaalarengu Fond liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.

GALERII: ANDREI OZDOBA

Head Uudised GoodNews