Avaleht Sport KUULA RAPLA TRE RAADIOT I Janika Koch-Mäe: väga suur osa haigustest on seotud just elustiiliga ning ennetatavad väga lihtsalt – treenides ja tervislikult toitudes
KUULA RAPLA TRE RAADIOT I Janika Koch-Mäe: väga suur osa haigustest on seotud just elustiiliga ning ennetatavad väga lihtsalt – treenides ja tervislikult toitudes

KUULA RAPLA TRE RAADIOT I Janika Koch-Mäe: väga suur osa haigustest on seotud just elustiiliga ning ennetatavad väga lihtsalt – treenides ja tervislikult toitudes

23.04-30.04 toimub Eesti erinevates paikades tervislikku toitumist ja sportimist tutvustav nädal Estonian Fitness Week. 24. aprillil on kõik Raplamaa inimesed oodatud Märjamaa Valla Spordikeskusesse, kus üks sündmuse eestvedajatest, Janika Koch-Mäe, korraldab kõigile ühe sportliku päeva koos loengute ja rühmatreeningutega. Koch-Mäe käis Rapla Tre raadio saates „Aktuaalne Raplamaal“ rääkimas eelseisvast sündmusest ning tervislike eluviiside ABC-st.

Aprill on südamekuu ning tervisest räägitakse aina rohkem. Paraku on väga suur osa haigustest seotud just elustiiliga ning ennetatavad väga lihtsalt – treenides ja tervislikult toitudes. Küll aga õnneks vastu kevadet spordiharrastajate arv aina kasvab – seda näitab see, et liikmeid on spordiklubides rohkem. Samas ei maksa arvata, et paari kuuga end rannavormi saab – see on siiski pikem protsess ning peab mõtlema ka oma tervisele.

Koch-Mäe rääkis saates, et treeneriamet on mingil määral ka nagu psühholoogiamet – sest inimestel on erinevad mured ning kaaluprobleemi taga võib olla hoopiski midagi muud. Näiteks küsib ta sageli, kui inimene mingil perioodil kaalus juurde võttis, et mis tema elus toimus – ei ole lihtsalt nii, et võetakse poole aastaga niisama juurde.

Treeneriamet on mingil määral ka nagu psühholoogiamet – sest inimestel on erinevad mured ning kaaluprobleemi taga võib olla hoopiski midagi muud.

Ka ütleb Koch-Mäe oma klientidele, et nad ei kaaluks ennast, kohe kindlasti mitte igal hommikul. Ta toob välja, et kaalunumbris mängib suurt rolli ka vedelikutasakaal kehas ning ei ole mõtet endale seda pinget tekitada. On ka muid indikaatoreid, et tervislikud eluviisid toimivad – näha on ka suureks jäänud riiete pealt ja sellest, et jõuad teisele korrusele trepist hingeldamata üles minna.

Kui on soov alustada trenniga, soovitab Koch-Mäe esmalt endaga aru pidada, mida sulle üldse teha meeldib. Ei ole mõtet sundida ennast tegema midagi, mida sa ei taha. Kui sa ei ole jõusaaliinimene ja sulle pole see kunagi meeldinud, pole end mõtet ka selleks sundida. Võimalusi liikumiseks on miljoneid – ehk meeldib sulle hoopis rattaga sõita, ujuda, suusatada, jalutada või joosta. Kui leiad selle, mida sulle teha meeldib, on ka suurem võimalus, et jääd seda tegema.

Kui leiad selle, mida sulle teha meeldib, on ka suurem võimalus, et jääd seda tegema.

Janika Koch-Mäe

Öeldakse, et minimaalne või optimaalne koormus on kolm korda nädalas treenida tund aega – siis näeb ka tulemust. Koch-Mäe treenerina soovitab aga leida iga päev 30 minutit, et liikuda.

Minimaalne või optimaalne koormus on kolm korda nädalas treenida tund aega – siis näeb ka tulemust.

Märjamaal on Koch-Mäe küll südamenädala raames korraldanud heategevuslike spordipäevi mitu korda,  aga Estonian Fitness Week on esimest korda toimuv üle-eestiline fitnessi nädal, mis propageeribki tervislikku eluviisi ja sporti.

See toimub üle Eesti erinevates spordiklubides, kes avavad oma uksed, et külastada tasuta või väga soodsalt jõusaali, rühmatreeninguid, osaleda näidis workshop’idel ja kuulata erinevaid toitumise ja tervise loenguid. Nädala kulminatsioon on Saku Suurhallis toimuv Estonian Fitness EXPO – spordi- ja vabaajamess, koos karikavõistlustega kulturismis ja fitnessis, kus toimub ka treeningmaraton.

  • Kuula saadet järele siit!