Avaleht Sport Homme noorte olümpial: Kelly Sildaru on olümpiadebüüdi eel põnevil
Homme noorte olümpial: Kelly Sildaru on olümpiadebüüdi eel põnevil

Homme noorte olümpial: Kelly Sildaru on olümpiadebüüdi eel põnevil

Pärast kahte treeningpäeva jätkavad Eesti koondislased võistlemist Lausanne’i noorte taliolümpiamängudel. Homme, 18. jaanuaril on stardis freestyle-suusataja Kelly Sildaru, kahevõistlejad Triinu Hausenberg, Markkus Alter ja Markus Kägu, murdmaasuusatajad Eliisabet Kool, Johanna Udras, Kaspar Päärson ja Anders Veerpalu ning kurlingumängijad Natali Vedro ja Henry Grünberg.

Foto: OIS/IOC

Sildaru on treeninud Leysini suusakuurordis kaks päeva. „Esimene päev oli rajaga kohanemiseks ning võistluskava paika panemiseks. Täna oleksin pidanud kava lukku panema, ent tugevast tuulest tingitud lühema treeningaja tõttu ei saanud seda sajaprotsendiliselt paika panna,“ sõnas Sildaru. Tuule tõttu lubatakse freestyle-suusatajatel homme erandkorras 50 minutit enne kvalifikatsioonivõistlust veel treenida. Kvalifikatsioonis läheb Sildaru rajale kolmanda sportlasena.

Sildaru on olümpiadebüüdi eel põnevil. „See on minu jaoks esimene ja viimane kord noorte olümpial võistelda. Mul on väga hea meel siin olla!“

Foto: OIS/IOC

Pärast kolme võistlusvaba päeva on taas jääl Eesti kurlingumängijad, kes alustavad segapaaristurniiri. 21. koha saanud Eesti koondislased loositi kokku vastavalt poolfinaali jõudnud mängijatega, järgides põhimõtet, et igas võistkonnas oleks erinevast riigist päris nais-ja meesmängija. Nõnda on homme turniiri alustav Natali Vedro ühes paaris värske noorte olümpiavõitja, Norra mängija Lukas Hoestmaelingeniga ning Henry Grünberg neljanda koha saanud Uus Meremaa sportlase Lucy Neilsoniga. Pühapäeval tulevad jääle Katariina Klammer, kes on ühes võistkonnas pronksmedali võitnud Venemaa Mikhail Vlasenkoga ja Romet Mäesalu hõbemedali teeninud Jaapani sportlase Momoha Tabataga.

Eesti koondise treeneri Erkki Lille sõnul on segapaaristurniir väga põnev. „Noorte turniiri puhul tuleb ootamatusi ilmselt veelgi rohkem. Vehklemine Eestile sobib ning ehk liiguvad äkksurma peale kurlingumängud homme-ülehomme meile sobivas suunas. Norra noormehe ja Jaapani tüdruku silmist võib lugeda nälga järgmiste medalite järele,“ sõnas Lill ja rõhutas, et tegemist on klassikalise olümpiaalaga. „Põhirõhk on kogenud mängijal, ent tipus on vaja ka paarilise abi. Igal viskel on selles mängus rohkem kaalu.“

Homme teevad oma debüüdi noorteolümpial ka kahevõistlejad ja murdmaasuusatajad.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga