Avaleht Sport FOTOD I Tallinnas avati spordi- ja spaakeskus Ring
FOTOD I Tallinnas avati spordi- ja spaakeskus Ring

FOTOD I Tallinnas avati spordi- ja spaakeskus Ring

Tallinnas Õismäel avati täna ligi 10000 ruutmeetril laiuv spordi- ja spaakeskus Ring, mis mahutab endas korvpallikompleksi, soojendatud liivaga rannavolle ja -jalka väljakuid, 24/7 avatud Gym! jõusaali, mitmeid treeningsaale ja Õismäe esimest tosina saunaga spaakompleksi.

Foto: Ardo Kaljuvee

“Ma olen uhke selle üle, mis me teinud oleme ja mina üksi pole seda kindlasti teinud. Meil on olnud väga palju kaasaaitajaid – ehitjaid, linn, arhitektid. Koostööpartnerid, suur tänu teile kõigile! Olete osa selles, et tegime 2 aastaga tervikuks projekti, mis hakkab homme hommikust Haabersti rahvast rõõmustama,” sõnas hoone omanik ja spaa-operaator Kalle Kuusik hoonekompleksi avamisel peetud kõnes.

Foto: Ardo Kaljuvee

Seda, et tegemist on kogu Tallinna jaoks väga olulise objektiga, rõhutas ka Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov. “Haabersti linnaosa vanemana olen ma uhke, et selline spordikeskus siia ehitati. Juba kevadel hakkasid kohalikud elanikud linnaosale kirjutama ja uurima, mis siia tuleb ja millal valmis saab,” kõneles Oleg Siljanov hoonekompleksi pidulikul avamisel, lisades, et linnaosa hakkab edaspidi väga hea meelega keskusega koostööd tegema.

Foto: Ardo Kaljuvee

“Tallinn kandideerib praegu ka spordipealinnaks ja eeldus selle tiitli saamiseks on korralik spordiinfrastruktuur ning rahvusvaheliste võistluste korraldamine. Seega annab RING sport ja saunad Tallinnale rohkem šansse pälvida 2025. aasta Euroopa Spordipealinna tiitel,” sõnas Oleg Siljanov ning kinkis keskusele ka Tallinna lipu, et rõhutada hoonekompleksi tähtsust kogu linna jaoks.

Foto: Ardo Kaljuvee

Eesti moodsaima saali esimene rahvusvaheline noorte korvpalliturniir toimub juba sel nädalvahetusel ja sellest osavõtjad majutatakse samas kompleksis asuvas enam kui 100-kohalises sportlashostelis.

Foto: Ardo Kaljuvee

“Ring saab lisaks esiliiga korvpalluritele uueks koduks ka mitmele spordikoolile. Siin hakkab treenima kokku umbes 1500 last,” ütles Tallinna Spordiakadeemia Kalev juht Eduard Beilinson, kelle sõnul mahub uue korvpallikompleksi tribüünidele kuni 500 pealtvaatajat.