1. Avaleht
  2. Sport
  3. FOTOD! EMV teine päev: Kanterile 13. meistritiitel
FOTOD! EMV teine päev: Kanterile 13. meistritiitel

Kadrioru staadionil 17. ja 18. augustil toimunud kergejõustiku Eesti meistrivõistluste teine päev tõi mitmeid säravaid tulemusi ja pakkus ka mõne üllatuse.

Doha maailmameistrivõistluste normatiivi jahtiv Ksenija Balta (Tallinna SS Kalev) võitis naiste kaugushüppe tulemusega 6.53. Hõbedale tuli 6.29 hüpanud Aet Laurik (KJK Tipp) ja pronksile Merilyn Uudmäe (Audentese SK) 6.26ga. Meeste kaugushüppe võitis samuti korralikust klassist tulemusega 7.77 Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Jaak Joonas Uudmäe (Audentese SK) oli teine 7.39-ga ja Dmitri Mosendz (Tallinna SS Kalev) kolmas 7.29-ga.

13. Eesti meistrikulla võitis kettaheites eelmisel aastal tippspordiga lõpparve teinud Gerd Kanter (Tallinna SS Kalev), kes sai parimal katsel kirja 58.60. Hõbe kuulub Priidu Niidule (Audentese SK; 57.03) ja pronks Kevin Saksonile (Haapsalu KJK; 51.71). Favoriidistaatuses Martin Kupper (Audentese SK) ei saanud kolmel katsel tulemust kirja. Naiste kettaheites võidutses Kätlin Tõllasson (Audentese SK) tulemusega 56.62. Järgnesid Hanna-Maria Kupper (Audentese SK) 47.96-ga ja Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) 44.02-ga.

Sündis ka Eesti rekord (U20, U23 ja täiskasvanud), kui vaid 16-aastane Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe) krooniti 10 km käimises meistriks ajaga 47.37,82. Hõbemedali teenis Anna Tipukina (KJK Atleetika; 1:00.07,56) ja pronksi Lada Rosljakova (NPSK Narvic; 1:02.10,51). Meestest võitis samal distantsil kuldmedali Virgo Adusoo (B. Junk Käimisklubi; 48.09,00), teine oli Jaroslav Stupnikov (KJK Kalev-Sillamäe; 56.04,64) ja kolmas Igor Jakovlev (NPSK Narvic; 58.17,02).

Laupäeval kaks kuldmedalit võitnud Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev, pildil pojaga) jätkas teisel päevalgi suurepärases hoos, tulles võimsa lõpuspurdi toel Eesti meistriks 800 m jooksus. Kivistiku võiduajaks oli 1.54,90. Hõbemedal riputati kaela Karel-Sander Kljuzinile (TÜ/ASK; 1.54,95). Pronksise autasu võitis Sten Ütsmüts (TÜ/ASK; 1.55,16). Naiste 800 m jooks pakkus samuti põneva lõpuheitluse Kelly Nevolihhini (KJK Vike) ja Helin Meieri (Nõmme KJK) vahel, kus jäi lõpuks ajaga 2.09,75 peale Nevolihhin. 2.10,03 lõpuajaks saanud Meierile kuulub hõbe. Pronksi võitis ajaga 2.14,77 Katrina Stepanova (Sparta SS).

Naiste vasaraheites pidasid põneva duelli maha Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev) ja Kati Ojaloo (KJS Sakala). Peale jäi lõpuks 67.03 heitnud Orel. Ojaloo teenis hõbeda 66.38-ga, pronksile tuli Rael Kalda (Audentese SK) tulemusega 58.38. Meeste vasaraheites võitis esimese Eesti meistritiitli väliseestlane Adam Kelly (TÜ/ASK), tema võidutulemuseks oli 64.49. Järgnesid Mart Olman (Audentese SK; 61.06) ja Toomas Tankler (Niidupargi KJK; 58.68).

Meeste 400 m tõkkejooksu kiireim oli Jaak-Heinrich Jagor (Tartu SS Kalev) ajaga 50,66. Hõbe kuulub Erik Jagorile (Audentese SK) 51,24-ga ja pronks Karl Erik Nazarovile (Audentese SK) ajaga 51,48. Naistest teenis 400 m tõkkejooksus ajaga 59,65 kulla Liis Roose (Ü/ASK). Hõbemedal kuulub Marielle Kleemeierile (Tartu SS Kalev; 1.00,85) ja pronks Annika Sakkariasele (Nõmme KJK; 1.02,61).

Meeste kõrgushüppes võttis kindla võidu Karl Lumi (Tallinna SS Kalev), kes ületas kõrguse 2.16. 2.13 kirja saanud Hendrik Lillemets (KJK Saare) sai hõbeda ja 2.00 ületanud Kevin Basov (Audentese SK) pronksi.

Tiidrek Nurme (TÜ/ASK) triumfeeris meeste 5000 m jooksus ajaga 14.25,02. Teise koha teenis Olavi Allase (Tartu SS Kalev; 14.59,39) ja kolmandaks jooksis end Mark Abner (Treeningpartner; 15.00,91). Naiste samal distantsil võitis ajaga 16.19,32 järjekordse meistritiitli Liina Tšernov (SK Jooksupartner), kes eile oli kiireim 1500 m distantsil. Hõbeda võitis Jekaterina Patjuk (TÜ/ASK) 16.53,46-ga ja pronksi Kaisa Kukk (Treeningpartner) 17.39,90-ga.

100 m kulla kõrvale teenis teise säravaima medali Õilme Võro (KJK Lõunalõvi), olles ajaga 24,28 parim naiste 200 m jooksus. Teisena lõpetas jooksu Kreete Verlin (SK Fortis; 24,69), kolmas oli Kristin Saua (KJK Lõunalõvi; 25,47). Meestest sai 200 m kuldmedali kaela Ken-Mark Minkovski (Audentese SK; 21,55), hõbedase autasuga sai pärjatud Henri Sai (SK Altius; 21,57) ja pronksile tuli Kristen Petolai (TÜ/ASK; 22,41).

Naiste teivashüppes tuli Eesti meistriks isiklikku rekordit märkiva 4.05 ületanud Marleen Mülla (KJK Vike). Hõbemedali võitis Merilin Iital (SK Elite Sport) 3.60-ga ja pronksi Marianne Kivi (TÜ/ASK) tulemusega 3.50.

Fotod: Marko Mumm/EKJL