1. Avaleht
  2. Sport
  3. Eesti ratastoolikurlingu võistkond alistas MM-il Kasahstani
Eesti ratastoolikurlingu võistkond alistas MM-il Kasahstani

Eesti ratastoolikurlingu võistkond alistas Lohja Kisakallios toimuva MM-i B-tasandi turniiri kolmandas alagrupimängus Kasahstani tulemusega 15:1.

Eesti võistkond ei jätnud MM-i debütandile sõnaõigust, juhtides juba teise viskevooru lõppedes 7:0. Vastased suutsid küll kolmanda endi napi paremusega võita, kuid viimaseks jäänud seitsmenda vooru lõppedes näitas tabloo Eesti koondise veenvat eduseisu.

• Eesti koondisel on kolme mänguga kirjas kaks võitu ja kaotus. Kasahstan kaotas kõik kolm senipeetud kohtumist.

MM-i B-tasandi turniiril osalevad kokku tosina riigi koondised. Alagruppide võitjad pääsevad otse poolfinaali, teise ja kolmanda koha saanud võistkonnad selgitavad omavahelistes veerandfinaalides kaks ülejäänud poolfinalisti. MM-i B-tasandi turniiri kolm parimat pääsevad märtsis Kanadas toimuvale ratastoolikurlingu MM-ile.

Eesti koondisesse kuuluvad kapten Andrei Koitmäe, Kätlin Riidebach, Signe Falkenberg, Lauri Murašov ja Mait Mätas.

• Teisipäeval kell 9:30 kohtub Eesti seni kõik kolm mängu võitnud Taaniga ning kell 18:30 samuti kahe võiduga jätkava Tšehhimaaga.
  • Kolmapäeval peetakse veerand- ja poolfinaalid ning neljapäeval pronksimäng ja finaal.