Avaleht Sport Eesti parim naismaletaja tuleb vahelduseks Eestisse mängima
Eesti parim naismaletaja tuleb vahelduseks Eestisse mängima

Eesti parim naismaletaja tuleb vahelduseks Eestisse mängima

Laupäeval, 22. jaanuaril toimub Saare maakonna keskraamatukogus malepäev.

Külas on Eesti parim naismaletaja Mai Narva, kellega huvilised saavad simultaanis mängida. Malemängija elust annab ülevaate Eesti olümpiavõistkonna liige Henrik Haavamäe.

“Hei, tulin vahelduseks Eestisse ka malet mängima!” kinnitas Narva Facebookis. Ta lisas, et esmaspäeval annab ta ka Tallinnas simultaani, kuhu on oodatud kõik soovijad.

Novembri lõpus tänupühade ajal osales Mai turniiril U.S. Masters, mis toimus Charlotte’is. Kuna ta õpib hetkel ülikoolis Baltimore’is, siis lend Charlotte’i kestis ’’ainult’’ 1,5 tundi. Ameerika võistlused erinevad Euroopa omadest sellepoolest, et need kestavad vähem ja on seetõttu ka intensiivsemad. Kui näiteks EM-il Rumeenias toimus iga päev üks voor, siis Charlotte’is oli kaks vooru päevas. “Selline ajakava on päris väsitav: lõunasöögiks ega voorudeks valmistumiseks eriti aega ei ole,” tunnistas Narva.

Teisest küljest on selline viiepäevane turniir pühade ajal perfektne kõigile, kes käivad tööl ega saa niisama päevi vabaks võtta. Ka Narvale tegelikult sobis, et ei pidanud koolist puuduma, kuid kokkuvõttes partiide kvaliteet avangute ja väsimuse tõttu kannatas. Sellegipoolest läks tal võistlusel suhteliselt hästi, ta sai 5 punkti 9-st ja tõstis reitingut 15 punkti. Tema parim võidupartii sellel turniiril leidis aset teises voorus, kui ta sattus loosi tõttu neljandale lauale, vastaseks suurmeister Varužan Akobjan, kelle reiting oli üle 2600.

“Mängisime Carlsbadi varianti, mida olin enne vooru ka ette valmistanud – üks vähestest voorudest, kus vastane ei otsustanud mind üllatada midagi täiesti uut mängides. Tänu ettevalmistusele teadsin vahelduseks, kuidas mustadega tuleb mängida ja sain küllaltki adekvaatse seisu. Keskmängus tegi vastane suurmeistri kohta üpris ränga vea ja pärast seda oli mul parem seis, mille suutsin muidugi üsna ruttu võrdseks mängida. Varsti sattusime mõlemad ajapuudusesse – tema puhul ootamatu, minu puhul tavaline – ja tema paari ebatäpsuse tõttu muutus võrdne seis mulle võidetuks,” räägib Narva.

“Selle asemel, et see seis siis veenvalt ära võita, otsustasin anda vastasele viimase võimaluse viigiks. Käisin Vc7 ja järsku oleks valgel olnud taktikaline vastus, mis musta täpse mängu korral oleks lõppenud viigiga. Pärast oma käiku nägin ise kohe, mida valge teha saab ja süda jäi korraks seisma. Õnneks oli meil mõlemal vaid mõnikümmend sekundit ja ta magas oma šansi maha,” ütles eestlanna.