Avaleht Sport Eesti curlinguvõistkond osaleb noorte taliolümpiamängudel
Eesti curlinguvõistkond osaleb noorte taliolümpiamängudel

Eesti curlinguvõistkond osaleb noorte taliolümpiamängudel

Foto: Eesti Curlingu Liit
Foto: Eesti Curlingu Liit

Eesti curlingu segavõistkond osaleb homme Lillehammeris algavatel noorte taliolümpiamängudel. Esimesena kohtub võistkond olümpiaareenil curlingu maailma edetabeli juhi Kanadaga.

Eesti Curlingu Liidu presidendi Fred Randveri sõnul on Eesti curlingu tase kõrgem kui kunagi varem. “Häid tulemusi on rahvusvahelistel võistlustel näidanud nii täiskasvanud kui ka juuniorid. Meie eesmärk on mängida olümpiajääl ilusat curlingut. Sõidame Lillehammerisse hea ettevalmistusega, ent juba esimeses mängus maailma tippude vastu astumine on kahtlemata väga suur väljakutse: curlingus Kanada vastu mängimine on sama kui kohtuda jalgpallimurul Brasiiliaga või korvpalliväljakul Ameerika Ühendriikidega,” sõnas Randver.

Eesti curlingu segavõistkonda kuuluvad Jarl Gustsin, Kristin Laidsalu, Britta Sillaots ja kapten Eiko-Siim Peips, võistkonna treener on Erkki Lill. Curlingu segavõistkonnad mängivad kahes alagrupis. Eesti võistleb B alagrupis koos Brasiilia, Kanada, Tšehhi, Suurbritannia, Korea, Rootsi ning võõrustajamaa Norraga. Kõik mängud on kaheksa endi pikad ning enne lõplilkku mängutulemuse otsustamist peab olema mängitud vähemalt kuus endi. Finaalmängud toimuvad 17. veebruaril.

2012. aastal Austrias Innsbruckis toimunud noorte taliolümpial võitis Itaalia ees kulla Šveits, pronksmedal läks Kanadale.

“Eesti curlingu jaoks on need olümpiamängud mõneti erilised, kuna oleme esindatud ka kohtunike hulgas. See on Harri Lillele peale hiljutisi maailmameistrivõistlusi Kanadas juba teine kord teha vastutusrikast kohtunikutööd rahvusvahelisel suurvõistlusel,” rõõmustas Randver. Lisaks kohtunik Harri Lillele sõidavad olümpiamängudele Eesti curlingu jaoks kogemusi saama vabatahtlike abilistena Marie Turmann ning Kerli Laidsalu.

Curling on rahvusvaheliselt üks kõige kiiremini kasvavaid talispordialasid. Tegemist on olümpiaalaga, mida saavad harrastada väga erineva vanuse ja füüsilise ettevalmistusega inimesed. Curlingut saavad mängida ka liikumispuudega inimesed. Curlingut on võimalik harrastada nii perekeskselt, kui ka kolleegidega töölt. Eestis saab curlingut mängida regiooni parimaid tingimusi pakkuvas Tondiraba jäähallis. Curlingu hooaeg kestab Eestis aprilli lõpuni.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga