Avaleht Sport Viru suusamaraton ootab valitsuse otsust
Viru suusamaraton ootab valitsuse otsust

Viru suusamaraton ootab valitsuse otsust

Valitsuse otsust spordivõistluste korraldamise osas värskes õhus ootab 35. Viru maraton, mis peaks toimuma 30. jaanuaril.

Estoloppeti peakorraldaja Raivar Vaher ütles, et loodetavasti kuulutab valitsus täpsema olukorra ja kehtivad piirangud välja juba sel neljapäeval, et harrastussportlastele suusamaratonide hooaeg avatuks kuulutada. „Sel põhjusel oleme pikendanud Viru maratonile soodushinnaga registreerumist kuni reede õhtuni ning jagame kohe esimesel võimalusel osalejatele täpsemat infot,” lausus Vaher.

„Lõpuks ometi on lumi maha tulnud ja seda jätkub kenasti igale poole üle Eesti. Ettevalmistused Viru maratoniks on juba pikemalt aega olnud täies hoos: raja põhjad on sissesõidetud, rada on paigas ja ka muud maratoniga seotud ettevalmistused käivad. Kui nüüd ilm peab, siis selle poolest lubab tulla väga kena maraton,” rõõmustas 35. Viru Maratoni peakorraldaja Evi Torm.

Suusatajad saavad end Mõedakul proovile panna 42- ja 21-kilomeetristel radadel. Sel aastal on oodata mõningaid muudatusi maratoni rajaplaanis. „Oleme muutnud natuke raja lõpuosa, kuhu kõiki mägesid ja tõuse sel korral sisse ei pannud ehk rada on võrreldes varasemate aastatega grammi võrra kergem,” sõnas Torm.

35. Viru Maraton on Estoloppeti järjelt juba 101. suusamaraton. Estoloppet populariseerib suusasporti kui meeldivat, looduslähedast ja keskkonnasõbralikku vaba aja veetmise viisi. Sarja kuuluvad Viru maraton, Alutaguse maraton, Tamsalu-Neeruti maraton, Tartu maraton, Tallinna suusamaraton ja Haanja maraton.