Avaleht Sport Vigastatud võitlejad võitsid Võitmatute mängudelt kergejõustikus kolm medalit
Vigastatud võitlejad võitsid Võitmatute mängudelt kergejõustikus kolm medalit

Vigastatud võitlejad võitsid Võitmatute mängudelt kergejõustikus kolm medalit

Austraalias peeti Võitmatute mängudel kergejõustikuvõistlused, kus Eesti veteranid võitsid hõbeda ja kaks pronksi.

400 meetri jooksus võitis hõbemedali veebel Ergo Mets, kes püstitas finaaljooksus ka uue isikliku rekordi ajaga 55.57. „Juba eeljooksus jooksin isikliku rekordi ning finaalis parandasin seda veelkord. Finaali läksingi mõttega medal koju tuua ning see õnnestus, kahjuks oli üks konkurent veidi kiirem,“ ütles veebel Mets.

Oma võistlusklassides võitsid kettaheites pronksi veebel Ott Jõesaar ja nooremveebel Rene Hinrikus. „Võistlus oli pingeline. Esimene katse läks luhta, pinge oli sees. Teine katse oli hea, aga ameeriklane võttis ennast kokku ning heitis ennast lõpuks minu ette teisele kohale,“ ütles nooremveebel Hinrikus.

Teistest Eesti võistlejatest saavutas nooremseersant Madis Põri kuulitõukes viienda ning kettaheites kaheksanda koha. Veebel Egerd Erreline oli kettaheites neljas ja kuulitõukes kuues ning nooremveebel Hannes Vilba 100 meetri jooksus seitsmes.

Võitmatute mängud ehk Invictus Games on Suurbritannia prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele.

Mängudel osalev Eesti võistkond oli sel aastal 15-liikmeline. Võistlejate hulgas on nii tegevteenistuses olevaid kui tsiviilellu naasnud veterane. Eesti võistlejad osalesid paljudel erinevatel aladel, näiteks ujumine, jalgrattasõit, kergejõustik ja purjetamine. Selleaastastelt mängudelt on eestlased võitnud kokku 5 medalit.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga