1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Personaaltreener Janika Koch-Mäe soovitused, kuidas kodus tõhusalt lihastrenni teha
VIDEO I Personaaltreener Janika Koch-Mäe soovitused, kuidas kodus tõhusalt lihastrenni teha

VIDEO I Personaaltreener Janika Koch-Mäe soovitused, kuidas kodus tõhusalt lihastrenni teha

Personaaltreener Janika Koch-Mäe tõdeb, et sageli, kui inimesed millegagi alustavad, satuvad nad väga hoogu – tahaks kohe, palju ja kähku. „Tahetakse näha kuu ajaga suuri tulemusi. Et oleks juba kaks kilo kergem või et need püksid mahuksid juba jalga,“ toob personaaltreener näitena välja ja selgitab, et tegelikult on optimaalne koormus kolm korda nädalas trenni teha, et näha tulemust.

Optimaalne koormus on kolm korda nädalas trenni teha, et näha tulemust.

Trenni tegemine kolm korda nädalas on optimaalne, et näha tulemust

Janika selgitab, et kui inimesel on olnud trennidest pikem paus või äkki ei olegi treeninguid siiamaani teinud, siis alustada tuleks kergemalt ehk kahest korrast nädalas. “Anna kehale aega, et ta saaks harjuda üldse selle koormusega ja siis juba järk-järgult tõsta koormust ja lisa treeningkordi nädalasse juurde. Kolm korda nädalas on täiesti optimaalne, et näha väikest muutust.”

Kui inimesel on olnud trennidest pikem paus või äkki ei olegi treeninguid siiamaani teinud, siis alustada tuleks kergemalt ehk kahest korrast nädalas.

Janika Koch-Mäe. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Personaaltreener räägib, et kui inimene on otsustanud jõusaalis käimise kasuks, siis samamoodi tuleks jõusaalitreeningut alustada esialgu kahel korral nädalas. Seda jällegi seetõttu, et harjutada keha vaikselt koormustega. “Võib-olla esialgu ongi need koormused suhteliselt tagasihoidlikud. Ei ole kohe mõtet panna suuri kilosid peale, et ennast kogemata vigastada.”

Ei ole kohe mõtet panna suuri kilosid peale, et ennast kogemata vigastada.

Ära unusta lihastreeningut

Janika rõhutab, et trenni tegemisel on olulisel kohal ka lihastreening. Seda seetõttu, et umbes alates kolmekümnendatest eluaastatest hakkab meie lihasmass vaikselt taanduma ja asendub siis suureneva rasvamassiga. Lihasmass on äärmiselt oluline aga selleks, et jaksaksid näiteks poekotte tassida ning oleks hea rüht. “Samuti, et sind ei kimbutaks erinevad vigastused, et võtad maast sokki ja tõmbad näiteks selja ära,” lausub ta ja lisab, et just selliseid asju aitab vältida regulaarne lihastreening.

Janika Koch-Mäe. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Janika jagab ka kahte soovitust, kuidas kodus lihastrenni teha:

  • Soeta endale mõned lihtsad vahendid, nagu näiteks hantlid või kummilindid. „Nende asjadega saab väga edukalt endale sobival ajal kodus tõhusa treeningu teha.“
  • Kasuta keharaskust. „Ka ainuüksi oma keharaskusega saab teha väga korraliku koormusega trenni.”
Head Uudised GoodNews