Avaleht Sport Väljakutsuja Aleksander Švartsman võttis olulise võidu ja asus matši selgelt juhtima
Väljakutsuja Aleksander Švartsman võttis olulise võidu ja asus matši selgelt juhtima

Väljakutsuja Aleksander Švartsman võttis olulise võidu ja asus matši selgelt juhtima

Rahvusvahelise kabe MM-matši kolmanda päeva võitis väljakutsuja Aleksander Švartsman, alistades vastase juba põhimängus.

Peale veidi passiivset avangut matši kolmandal päeval suutis väljakutsuja Švartsman ohjad enda kätte haarata ja saavutada strateegilise edu. Ta keeldus Aleksander Georgievi poolt peale surutud viigivõimalusest ja jätkas mängu. Kuigi Švartsmani võiduvõimalused hakkasid mängu keskel kahanema, jätkas ta oma tugevate strateegiliste käikudega Georgievi survestamist.

„Tegelikult oli mul selles mängus natukene õnne ka. Ma mängisin loogiliselt 41. käigul 21-26 ja alles peale selle tegemist taipasin, et kui Georgiev mulle sama loogiliselt vastab, siis tekib mul reaalne võimalus võiduliigutus teha,“ rääkis Aleksander Švartsman.

Valitsev maailmameister vastaski Švartsmanile 42. käigul 35-30. Seejärel loovutas Švartsman Georgievile üllataval kombel tammi, et anda vastasele viimane hävitav löök, millega võttis temalt pea kõik nupud.

Kolmanda päeva lõpuks on Švartsman taganud endale tugeva edu, võites pühapäevase välgu vooru ja tänase päeva põhimängu. Georgiev on seevastu suutnud võita ainult teise päeva kiire lõppmängu.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga