1. Avaleht
  2. Sport
  3. TV3 VIDEO I Meelerahu nimel! Priit Kõrve: võtke padi või poksikott, mida lüües end välja elada
TV3 VIDEO I Meelerahu nimel! Priit Kõrve: võtke padi või poksikott, mida lüües end välja elada

TV3 VIDEO I Meelerahu nimel! Priit Kõrve: võtke padi või poksikott, mida lüües end välja elada

Füsioterapeut, manuaalterapeut ja Eesti Wushu Kungfu Föderatsiooni aupresident Priit Kõrve rääkis TV3  ja GoodNews erisaates „Meelerahu nimel“, et praeguses ärevas olukorras on enesekaitse väga oluline. Kõige olulisem on aga konfliktisituatsioone vältida.

Priit Kõrve. Foto: Silver Siilak

Kõrve selgitas, et kui on näha, et vestlus võib viia konfliktisituatsioonini, tasub viia teema kõrvale. Kui on tekkinud otsene füüsiline oht, soovitas ta luua enda ja teise poole vahel distants, et takistada enda ründamist, lisaks võiks käes olla mingi ese, mis tekitaks ründajale lisatakistuse, näiteks raamat või muud sellist.

Mis on stress?

Kõrve selgitas, et stress on füüsiline valmisolek mingi eriolukorra lahendamiseks. „Piltlikult öeldes – kui meile tuleb vastu karu, toodab meie keha palju adrenaliini, endorfiini ja teisi aineid, mis on vajalikud keha kiiresti mobiliseerimiseks. Kui stressil ei ole füüsilist väljundit, siis see koguneb ning tekivad probleemid. Seega liikuge ja võtke kas või padi või poksikott, mida lüüa, et end välja elada,“ soovitas ta.

“Meelerahu nimel: kuidas end kaitsta ja vältida konfliktisituatsioone”! 

Head Uudised GoodNews