Avaleht Sport Tartu saadab noored suusatajad talimängudele
Tartu saadab noored suusatajad talimängudele

Tartu saadab noored suusatajad talimängudele

Täna saadab Tartu linn teele noored suusatajad, kes lähevad Tartut esindama Rahvusvahelistele Laste Talimängudele Lake Placidisse.

Tartu linn on liitunud Rahvusvahelise Olümpiakomitee patronaaži all tegutseva rahvusvahelise spordiorganisatsiooniga International Children Games, kes korraldab igal aastal Rahvusvahelisi Laste Mänge. Mängud, millest saavad osa võtta 13-15-aastased noorsportlased, on üles ehitatud sarnaselt olümpiamängudega ning võistlustel saavad noored omavahel sportlikult mõõtu võttes kogeda tiitlivõistlustega sarnast olukorda. Mängude eripäraks on aga see, et nendest ei võta osa riikide, vaid linnade koondised. Eestist on selle võistlussarjaga praegu liitunud vaid Tartu linn.

Tänavused Rahvusvahelised Laste Talimängud toimuvad 6.-12. jaanuarini endises olümpialinnas Lake Placidis USA-s. Tartu linna neljaliikmeline noortekoondis osaleb murdmaasuusatamises. Koondisesse kuuluvad Tartu Suusaklubi sportlased Mari Ann Jahhu, Pillerin Vilipuu, Mihkel Renning ja Ralf Kivil. Ralf kannab avatseremoonial ka Tartu linna lippu ja osaleb linna esindajana mängude tule süütamise tseremoonial.