Avaleht Sport Tartu noored suusatajad tõid Lake Placidist medalid!
Tartu noored suusatajad tõid Lake Placidist medalid!

Tartu noored suusatajad tõid Lake Placidist medalid!

Tartu noored suusatajad saabusid Lake Placidis toimunud rahvusvahelistelt lastemängudelt medalitega.

Tartu linna neljaliikmeline noorte suusakoondis osales 6.-11. jaanuarini rahvusvahelistel lastemängudel Lake Placidis USA-s. Mängudel osalesid 33 linna koondised 14 riigist. Võisteldi kaheksal talispordialal.

Tartu noored võitsid kaks medalit. Ralf Kivil saavutas klassikadistantsil kuldmedali ja Mari Ann Jahhu tõi tütarlaste sprindivõistluse pinevast lõpuheitlusest pronksmedali. Tublid olid ka teised koondise liikmed: poiste sprindidistantsil sai Mihkel Renning 5. koha ja tütarlaste klassikadistantsil tuli murdmaavõistluste üks noorimaid osalejaid Pillerin Vilipuu kokkuvõttes 7. kohale.

Linna esindusega kaasas käinud suusatreener Kerstin Margus kiitis noori: “Treeningsõitude järel kasvasid meie lootused medalitele. Nii Ralf kui ka Mari Ann tegid oma ära, kuid eriti üllatas Mihkel, kes sprindi B-finaali end välja murdis ja selle ka lõpuks võitis. Igati tubli sõidu tegi ka meie noorim võistkonnaliige Pillerin.”

Tartu noortel oli oma roll täita ka mängude avatseremoonial: Mari Ann Jahhul oli au ette lugeda sportlaste tõotus ja Ralf Kivil osales mängude tule süütamise tseremoonial.

Järgmised 53. rahvusvahelised lastemängud peetakse 9.-13. juulini Ufaas Venemaal.