Avaleht Sport TÄNA TARTUS! Millised tunded valdavad fitnessitšempion Agne Kiviselga enne meistrivõistlusi?
TÄNA TARTUS! Millised tunded valdavad fitnessitšempion Agne Kiviselga enne meistrivõistlusi?

TÄNA TARTUS! Millised tunded valdavad fitnessitšempion Agne Kiviselga enne meistrivõistlusi?

Mullu Eesti meistriks bikiinifitnessis tulnud ja sel sügisel Eestile mitmeid kuldmedaleid toonud Agne Kiviselg nendib, et möödunud aasta on talle olnud tavapärane trenniaasta ja ta on valmis laupäeval Tartus peetavatel meistrivõistlustel tiitlit kaitsma. Milliste ootustega läheb Kiviselg 2. novembril Eesti meistrivõistlustele?

„Kevadine rõõm pole lahtunud, see vägev mälestus on eredalt meeles. Eesti meistrivõistlused on minu tihedat hooaega arvestades osalt üks paljudest võistlustest, teisalt jällegi oluline kodumaine võistlus, millel tuleb maailmameistrivõistlustele minna soovides osaleda. Olen aus, Eesti lava on raske ja tunnen end kindlamalt ükskõik millisel välislaval. Tean, et minuga nõustuvad veel paljud, kes 2. novembril Tartus lavale astuvad,“ ütleb Kiviselg.

Suuri pakkumisi pole tšempionile siiski veel tehtud. Võib-olla tehakse nüüd, sest Kiviselja hooaeg on alanud vägevalt: ta on saanud kolmel nädalavahetusel järjest kuldmedalid kaela Nordic Cupil ning Diamond Cupi etappidel Skopjes ja Madridis. Hooaja esivõistluse Nafplios võitis ta samuti. Fitnessitšempioni sõnul on iga võistlus n-ö puhas leht ja kunagi ei või teada, mis tulemus sealt tuleb.
„Iga eneseületus, parem vorm ja kogu pakett laval on minu jaoks võit omaette. Võit enda üle on alati olulisem kui edestada konkurente,“ lausub ta.


Bikiinitariderivi oli kõige pikem Nordic Cupil. Lisaks oli tegemist võistlusega, milles on Kiviseljal „ajalugu“: ta oli sel võistlusel saavutanud 11., 7. ja 3. koha.

Agne Kiviselg on naine, kes tahab rutiini. Ta leiab sellest kindlust. „Suudan süüa neli kuud dieedil hommikuks, lõunaks ja õhtuks täpselt sama omavalmistatud sööki ja silm ka ei pilgu,“ teatab ta. Aga teiste ägedate retseptileiutiste ja sotsiaalmeediasse postitatud piltide peale vesistab vahel küll…

Kiviselg teeb vaimse poolega igal hooajal teadlikult tööd. See on osa üldisest ettevalmistusest: on trenn, on dieet ja enese vaimne korrashoidmine. Fitness ja kulturism pole lihtsad alad, nagu pole tippsport üldiseltki, usub Kiviselg. Enne igat lavaleastumist on vaja peas luua sama mõtteviis: ta teab, mida ta tegema läheb. Mõte, et ta läheb võidukarika järele, ei käi Kiviseljal kordagi peast läbi.

Agne tunnistab, et ei postita palju sotsiaalmeedias, kuid on tänulik iga hea sõna eest. Tema kõige suurem kaasaelaja on treener Ramil Lipp. „Treener peab olema pädev ja haritud, olgu tema käe all treenimas tippsportlased või tavaharrastajad,“ leiab Kiviselg. „Mul puudub varasem sportlaskarjäär muudel aladel. Mu ainus tõsiseltvõetav sport ongi olnud fitness ja kulturism. Kogu selle tee on mind juhendanud Ramil Lipp.“

Kiviselja eesmärk on lõpetada see imetabane aasta MM-il Slovakkias ja võtta Elite Rankingi punktitabelis nii hea koht kui võimalik.

Hooaja lõppedes eemaldab ta end mingiks hetkeks totaalselt sellest teemast. Kõigest: trennist, toidust, poseerimisest, sotsiaalmeedias teiste võistlejate piltide vaatamisest jms. Ta peab olema pärast hooaega lihtsalt Agne, töökaaslane, tütar, sõbranna. See aeg võib olla lühike, mõni päevgi. Siis tuleb tagasi Agne, kellele meeldib iga päev rasket trenni teha.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga