1. Avaleht
  2. Sport
  3. TÄNA OTSE: Eesti kergejõustiku meistrivõistluste teine päev
TÄNA OTSE: Eesti kergejõustiku meistrivõistluste teine päev

Kadrioru staadionil toimuvate Eesti meistrivõistluste avapäeva väljapaistvamaks tulemuseks jäi odaviskaja Magnus Kirdi võidutulemus 87.57.

Maailma edetabelit juhtiv Kirt (TTÜ SK) sai 87.57 kirja kolmandal katsel. Kolm katset Kirt tegigi, sest juba täna võistleb ta Teemantliiga etapil Birminghamis. Odaviskaja keskendus enda sõnul enim hoojooksule, millega ta viimasel võistlusel võistkondlikul EM-il Varaždinis rahule ei jäänud. “Täna põhirõhk sellele läks. Esimesed kaks katset olid veel sellised, et ehkki jalad olid oluliselt paremad, ei haakunud kogu krempel ülakehaga kokku. Kolmas katse oli juba selline, mida ma lootsin täna teha,” kommenteeris Kirt TV6 ja Delfi TV intervjuus.

Kirdi järel võitis hõbemedali Tanel Laanmäe (SK Viraaž) 75.28-ga ja pronksi Erki Leppik (KJS Sakala) 70.93-ga. Naiste odaviske parim oli Gedly Tugi (KJK Karksi) 51.11-ga. Gerli Israel (Tallinna SS Kalev) tuli 49.77-ga hõbedale ja Marilis Remmel (KJK Saare) 49.57-ga pronksile.

Kaks meistritiitlit võitnud Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) triumfeeris esmalt 3000 m takistusjooksus, saades ajaks 9.35,31 ja poolteist tundi hiljem ka 1500 m jooksus ajaga 4.00,39. 3000 m hõbemedal riputati kaela Ats Sõnajalale (Sparta SS; aeg 9.43,17) ja pronks Dmitri Aristovile (Treeningpartner; 9.48,80). 1500 m distantsil pälvis hõbedase autasu Olavi Allase (Tartu SS Kalev; 4.01,53), pronksile jooksis aga Tiidrek Nurme (TÜ/ASK; 4.01,62).

Naiste 1500 m jooksus oli kiireim Liina Tšernov (SK Jooksupartner), kes läbis distantsi ajaga 4.18,72. Teiseks tuli 4.24,13-ga Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ja kolmas oli Jekaterina Patjuk (TÜ/ASK) ajaga 4.34,28. Naiste 3000 m takistusjooksus tuli meistriks Johanna Ardel (SK Beavers) tulemusega 11.15,73. Talle järgnesid Maria Veskla (Sparta SS; 11.25,43) ja Merlyn Valma (Treeningpartner; 11.47,62).

Meeste kuulitõukes võitis oodatult meistritiitli Kristo Galeta (KJS Sakala), kelle võidutulemuseks oli 19.96. Hõbe kuulub 18.88 tõuganud Jander Heilile (KJS Sakala) ja pronks Kert Piirimäele (Koigi KJK) tulemusega 18.35. Naiste kuulitõukes võttis võidu Kätlin Piirimäe (Koigi KJK), kes sai kirja 14.87. Teise koha teenis Monica Vainola (Nõmme KJK) 13.23-ga ja kolmanda Laura Trašanov (SK Maret-Sport) 13.05-ga.

Naiste kõrgushüppes võitis kulla Grete Udras (Audentese SK), kes ületas 1.76 avakatsel. Hõbemedalid said kaela sama kõrguse teisel katsel ületanud Annika Teska (Tallinna SS Kalev) ja Lilian Turban (SK Elite Sport).

Meeste 110 m tõkkejooksu kiireim oli Johannes Treiel (KJK Saare), kelle võiduajaks oli 14,28. Teiseks tuli 14,57-ga Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) ja kolmandaks Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) ajaga 14,66. Naiste 100 m tõkkejooksus krooniti Eesti meistriks Diana Suumann (TÜ/ASK) ajaga 13,67. Hõbedale jooksis Kreete Verlin (SK Fortis; 13,67) ja pronksile Katre Sofia Palm (Audentese SK; 14,89).

Meeste teivashüppe parim oli Robin Nool (SK Elite Sport), kelle võidutulemuseks oli 5.25. Hõbe läks Martin Paakspuule (KJK Lõunalõvi; 4.40), pronksise autasu teenisid 4.20 ületanud Madis Kaare (SK Altius) ja Mikk-Mihkel Arro (KJK Vike).

Meeste kolmikhüppes võttis võidu Jaak Joonas Uudmäe (Audentese SK), kelle jaoks tähistab võidu toonud tulemus 15.95 isiklikku rekordit. Teise koha teenis Dmitri Mosendz (Tallinna SS Kalev; 15.60) ja kolmas oli Jaanus Suvi (KJK Järvala; 14.44). Naiste kolmikhüppes võttis 13.37-ga esikoha Tähti Alver (Nõmme KJK), Merilyn Uudmäe (Audentese SK) oli teine 13.33-ga ja Annabel Luuk (TÜ/ASK) kolmas 12.27-ga.

Naiste 400 m distantsil võitis ajaga 55,02 kulla Helin Meier (Nõmme KJK), teine oli Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev; 55,12) ja kolmas Liis Roose (TÜ/ASK; 55,46). Meeste samal distantsil võidutses ajaga 47,65 Rivar Tipp (TÜ/ASK), hõbedale jooksis Lukas Lessel (SK Elite Sport; 48,62) ja pronksile Sten Ander Sepp (Audentese SK; 49,16).

Üllatus sündis päeva viimasel alal, meeste 100 m jooksus, kus krooniti Eesti meistriks peamiselt 400 m tõkkejooksu ja mitmevõistlusega tegelev Karl Erik Nazarov (Audentese SK). Tema võiduajaks oli 10,69. Hõbemedali võitis Henri Sai (SK Altius; 10,82) ja pronksi Ken-Mark Minkovski (Audentese SK; 10,89). Naiste 100 m sprindi võitis ajaga 11,86 Õilme Võro (KJK Lõunalõvi). KJK Lõunalõvi klubisse läksid ka ülejäänud kaks medalit, sest hõbedale tuli ajaga 12,25 Kristin Saua ja pronksile ajaga 12,28 Marje Nurk.

Ka tänasest võistluspäevast näitavad otsepilti Delfi TV ja TV6, ülekanne algab kell 15.50.