Avaleht Sport TÄISPIKK MÄNG! Käsipalli meistriliiga septembri parim Rauno Kopli: see tuli üllatusena
TÄISPIKK MÄNG! Käsipalli meistriliiga septembri parim Rauno Kopli: see tuli üllatusena

TÄISPIKK MÄNG! Käsipalli meistriliiga septembri parim Rauno Kopli: see tuli üllatusena

Käsipalli meeste meistriliiga septembrikuu parimaks mängijaks valiti käsipalliliidu sõnul pisut üllatavaltki Aruküla/Audentese paremsisemine Rauno Kopli.

Ehkki klubi tunnistas eelmisel kuul vaid kaotusi, hindasid vastaste peatreenerid 18-aastase vasakukäelise viskaja tegutsemist nii kõrgelt. Septembris kogus Kopli 26 punkti, edestades tiimikaaslasest väravavahti Siim Normakut 4 punktiga. Aruküla/Audentes kaotas läinud kuul suurelt Põlva Servitile ja Viljandi HC-le, ent andis kõva lahingu HC Tallinnale, jäädes lõpuminutitel alla 26:28.

“Kuu parima auhind tuli ikka väga suure üllatusena. Ma ei osanud seda kuidagi oodata, arvestades meie tulemusi. Esimestes kohtumistes ei saanud me kuidagi mängu käima. Võib-olla jäi hooaja ettevalmistus just meeskonnana veidi puudulikuks,” hindas mullu Aruküla/Audentese parima snaiprina 79 väravat visanud Kopli.

“Aga siis saime uude kodusaali, tulid fännid ja Tallinnale punnisime kõvasti vastu. Uus saal annab meile palju juurde, hoopis teise emotsiooniga saab mängida. Oma esitustega olen seni täitsa rahul. Tegin suvel individuaalselt palju tööd füüsilise poole kallal. Kui varem ei saanud kaitses üldse hakkama, siis nüüd olen juba sisemise kohal,” teatas Aruküla SK kasvandik.

Eesti käsipall on alati rikas olnud vasakukäeliste viskajate poolest. Lasnamäe gümnaasiumis õppival Koplil on nende seas oma lemmik. “Mulle on alati meeldinud Dener Jaanimaa mäng ja tema on kindlasti mõnes mõttes mu eeskuju. Tean, et see nõuab ohtralt tööd, aga tahaks samuti kunagi nii välismaale mängima pääseda kui ka Eesti koondise särgi selga tõmmata,” paljastas mullu suvel Eesti U18 koondisega EM-i teise divisjoni turniiril 9. koha teeninud Kopli kõrged eesmärgid.

Kuu parimat valitakse Eesti meistriliigas teist hooaega. Valiku teevad iga mängu järel meeskondade peatreenerid, kes peavad ära märkima vastastiimi kaks paremat pallurit.