Avaleht Sport Sulgpalli GP hooaja finaalis võttis võidu Mihkel Laanes
Sulgpalli GP hooaja finaalis võttis võidu Mihkel Laanes

Sulgpalli GP hooaja finaalis võttis võidu Mihkel Laanes

Meeste üksikmängu esikolmik Mihkel Laanes, Heiko Zoober ja Andrei Kägo

Nädalavahetusel selgusid Rakveres Aqva Spordikeskuses koduse GP sarja finaalvõistluse parimad. Sulgpalli GP sarjas peeti hooaja jooksul viis etappi ning kutse finaali said kaheksa parimat meest ja naist üksikmängus ning paarismängudes ja segapaaris neli parimat paari.

Meeste üksikmängus olid võistlemas peale Raul Musta, kes keskendunud välisvõistlustele, kõik Eesti parimad. Lisaks lunastas finaalipääsme Läti esinumber Niks Podosinoviks, kes mitmetel Eesti GP etappidel sel aastal külalisena osales.

Meeste üksikmängus oli juba esimeses kohtumises põnev vastasseis Läti esireketi Podosinoviksi ja sel aastal Eesti meistrivõistlustel hõbeda saanud Mihkel Laanese vahel. Laanes võitis 21-18, 21-18. Poolfinaalis sai Laanes jagu Andrei Kägost ning finaalis ootas ees eeldatavalt tugevaim konkurent selle aasta Eesti meistrivõistluste pronks Heiko Zoober. Mõlema Triitoni sulgpalliklubi kasvandike duellist väljus võitjana Laanes tulemusega 21-12, 21-19.

Teise finaalmängu pääses Laanes meeste paarismängus koos Mikk Järveojaga, kui kohtuti Eesti esipaari Kristjan Kaljuranna ja Raul Käsneriga. Kaljurand ja Käsner oma liidrikohta ka GP Finaalis ei loovutanud ning võitsid 21-11, 18-21, 21-16.

Naiste üksikmängus on esinumbrid Getter Saar, Kristin Kuuba ja Helina Rüütel võistlemas peamiselt maailma edetabeli turniiridel ning nii pääsesid GP Finaali nooremad mängijad. Võidu võttis seekord juunioride koondise üks liidreid 18-aastane Hannaliina Piho.

Piho tuli kahekordseks võitjaks kui naiste paarismängus saadi koos Sigrid-Laura Mooraga võit Helen Klaose ja Kristel Sorge üle.

Segapaarismängus läksid finaalis vastamisi Helen Klaos ja Raul Käsner ning Kertu Margus ja Rainer Kaljumäe. Peale Marguse ja Kaljumäe esimese geimi võitu 22-20, Käsner ja Klaos vigastuse tõttu katkestasid ja nii võtsid võidu Margus ja Kaljumäe.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga