Avaleht Sport SPORDIHOMMIK I Tallinn kutsub linlasi spordihommikuga erksalt päeva alustama
SPORDIHOMMIK I Tallinn kutsub linlasi spordihommikuga erksalt päeva alustama

SPORDIHOMMIK I Tallinn kutsub linlasi spordihommikuga erksalt päeva alustama

Regulaarne kehaline aktiivsus ja spordiga tegelemine on kasulik nii kehale kui ka vaimule – seda tuletab meelde traditsiooniline spordihommik, mida tänavu peetakse reedel, 26. novembril. Seekord on kõik linlased oodatud juhendatud retkedele vabas õhus ning haridusasutused saavad osaleda väljakutses „Kükitades tugevaks ja targaks!“.

Spordihommiku tava algatas seitse aastat tagasi linnapea Mihhail Kõlvart, kes kutsub nüüdki kõiki linlasi aktiivselt kaasa lööma. „Spordihommikuga soovime inimestele meelde tuletada, et mõõdukas liikumine on oluline aastaringselt ning ka pimedal ja külmal ajal leiab tervislikuks liikumiseks mitmeid võimalusi. Koroonaaeg seab küll jätkuvalt piiranguid ühisele sportimisele mõnes linna spordikeskuses, nagu see oli tavaks varasemalt, kuid liikumist oma tervise heaks see kindlasti ei takista,“ ütles Kõlvart. „Kutsun kõiki spordihommikust rõõmu tundma ja alustama oma päeva virgutava tegevusega!“

Spordihommikuga soovime inimestele meelde tuletada, et mõõdukas liikumine on oluline aastaringselt ning ka pimedal ja külmal ajal leiab tervislikuks liikumiseks mitmeid võimalusi.

Mihhail Kõlvart
Foto: Ilja Matusihis

Seekord on spordihommiku fookuses Tallinnas asuvad terviserajad, kus viiakse läbi virgutavad jalutuskäigud tuntud sportlaste juhendamisel. Retked toimuvad hommikul kell 9–10 Pirita Spordikeskuses (juhendab olümpiavõitja Erki Nool), Nõmme Spordikeskuses (juhendab olümpiavõitja Irina Embrich), Tondiraba pargis (juhendab olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi) ning Merimetsa terviserajal (juhendab olümpiapronks Aleksander Tammert). Kohapeal pakutakse sooja jooki ja pirukat ning kõik osalejad saavad kingituseks kuupääsme ühte Tallinna hallatavasse spordikeskusesse.

Haridusasutused on oodatud osalema väljakutses „Kükitades tugevaks ja targaks!“. Kükid koormavad suurt hulka lihastest ning on kasulikud kogu kehale. Eriti hea on regulaarne kükitamine siis, kui suur osa päevast tuleb istuda laua taga – seda tuleks teha vähemalt üks kord tunnis. Kükitamise väljakutse näol on tegemist koolide ja lasteaedade mõõduvõtuga, kus iga osaleja teeb ühe minuti jooksul kükiharjutust nii mitu korda kui jaksab. Kükid loetakse kokku ning parimat kooli ja lasteaiarühma ootab lisaks heale enesetundele ka meeldiv auhind. Ühtlasi on eesmärgiks jõuda ühise pingutusega vähemalt poole miljoni kükini.

Peale selle on kõigil spordihommikul osalejail võimalik jagada oma tublidust ka sotsiaalmeedias #spordihommik ja osaleda loosis, kus on auhinnaks arvukalt kuupääsmeid Tallinna spordikeskustesse.

Täpsema programmi leiab SIIT ja rohkem infot haridusasutuste väljakutsest leiab SIIT.