Avaleht Sport Rühmvõimlemise MM-il tulid Eesti juuniorid võistkondlikus arvestuses pronksile
Rühmvõimlemise MM-il tulid Eesti juuniorid võistkondlikus arvestuses pronksile

Rühmvõimlemise MM-il tulid Eesti juuniorid võistkondlikus arvestuses pronksile

19.-21. novembrini Helsingis toimunud rühmvõimlemise MM-il saavutasid VK Rütmika Siidisabad, VK Janika Violett ja VK Piruett Junior Team üheskoos riikide arvestuses Soome ja Venemaa järel 3. koha. Võistkondlikku arvestusse läksid kõigi kolme MM-il võistelnud tiimi teenitud punktisummad.

Juunioride tihe konkurents medalite eest kulmineerus VK Rütmika Siidisabade jaoks kõrge 4. kohaga (36,900). Juunioride maailmameistriks krooniti Venemaa võistkond Victoria (38,500). Hõbe- ja pronksmedalid jäid seekord Soome – Minetit Junior (37,800) ja OVO Junior Team (37,250). VK Janika Violett saavutas 7. koha (32,800). Kokku võistles juunioride klassis 22 klubivõistkonda 15 riigist.

2,5-tunnise finaalvõistluse jooksul särasid neli finaali pääsenud Eesti võistkonda. Meistriklassi julge ja veatu katse järel tõusis VK Janika Grisete võistkond 29 võistkonna konkurentsis kõrgele 6. kohale. Tuntud “Teneti” filmi soundtrack’i saatel sooritatud Grisete kava teenis kokkuvõttes rekordilise punktisumma 35,800. Maailmameistriks krooniti kodupubliku ees võistelnud Minetit (38,750), hõbe- ja pronksmedalid läksid Venemaa võistkondadele Madonna (38,500) ja Expressia (38,350). Piruett Senior Team teenis 32,150 punkti ja saavutas 11. koha.

Eesti Võimlemisliidu juhatuse liige ja rühmvõimlemise toimkonna esinaine Lea Kriibi rõõmustas, et Eesti suutis pakkuda tugevat konkurentsi sellistele rühmvõimlemise suurriikidele nagu Soome ja Venemaa. “Seoses COVID-viiruse levikuga on Eesti rühmvõimlejate treeningud toimunud väga rasketes tingimustes. Rühmvõimlemine on võistkonnaala ja parimate tulemuste saavutamise eelduseks on, et võistkond treeniks igapäevaselt 100-protsendiliselt koos. Kõikidele Eesti rühmadele oli suurimaks väljakutseks, kuidas jõuda parimasse võistlusvormi maailmameistrivõistluste ajaks, kui Eestis oli nakatumine pidevas tõusus. Olen uhke Eesti võimlejate suurepäraste saavutuste üle. Olla maailmas meistriklassis 6. ja juuniorklassis 4. kohal on väga-väga hea tulemus. Pingutus tuua vaatamata viiruse tõusulainele võistlusele kolm juuniorrühma, kes koos suutsid Eestile medali teenida, näitab ala kandepinda ja taset Eestis ning treenerite ja võimlejate pühendumust,” ütles Kriibi.

Maailma parimaid rühmvõimlejaid saab koduseinte vahel näha märtsi alguses Tallinnas toimuval maailmakarika etapil.