1. Avaleht
  2. Sport
  3. Ratasepp astus kümnekordse ultratriatloni võistlusrajalt maha
Ratasepp astus kümnekordse ultratriatloni võistlusrajalt maha

Ratasepp astus kümnekordse ultratriatloni võistlusrajalt maha

Šveitsis IUTA maailmakarika etapil päevases formaadis läbitaval 10-kordsel ultratriatlonil sai ultrasportlane Rait Ratasepp kirja seitsme päeva tulemuse. Kaheksandale päevale Ratasepp enam vastu ei läinud.

Juba võistluse eel tõdes Ratasepp, et ultratriatloni neljandaks distsipliiniks on ilm. Kui esimesel neljal päeval said võistlejad rinda pista meeletu kuumuse ja päikesega, siis sealt edasi tuli võistelda 10-15 °C õhutemperatuuris ning katkematus laus-sajus.

Esimesel neljal päeval püsis Ratasepp eesmärgipäraselt 100 tunni alistamise graafikus, ent järgmised kolm ja pool päeva külmas ja vihmas sportimist ammendasid Ratasepa kõikvõimalikud energiavarud. Päevade lõikes finišeeris Ratasepp järgmiselt: 1. päev: 9:40:25, 2. päev 9:53:25, 3. päev 9:51:36, 4. päev 9:56:37, 5. päev 10:54:14, 6. päev 11:14:17 ja 7. päev 12:11:28.

Ratasepa energiline seisund oli väga kehv juba kuuenda päeva lõpuks, kuid lootus ilma paranemiseks andis jõudu end veel kokku võtta. Kahjuks vihm siiski ei taandunud. Keerulistele oludele reageeris ka sportlase keha. Kui kolmandal võistluspäeval oli Ratasepa kehakaal 72,4 kg, siis seitsmenda päeva finišiks oli see tõusnud 77,9 kg-ni. „Olen oma kehakaalu jälginud võistlustel aastaid ja selline meeletu kehakaalu tõus annab selge signaali, et keha on stressis ja viidud viimase piirini. Usaldan oma sisetunnet ega võta asjatuid riske ega sea oma tervist ohtu – tugevus on ka õigel ajal rajalt maha astuda,” ütles Ratasepp.

„Šveitsi ultravõistlus pakkus mulle kõike seda, mis mind ultraspordi juures paelub kuniks pidevalt muutuvad olud ja ootamatused testisid füüsist ja vaimu igal võimalikul moel. Meil kõigil on piirid ja neis oludes oli minu laeks just see. Senini tehtu ei ole kindlasti asjatu ja ultraspordiga käib kaasas, et tuleb võtta vastu ka ebapopulaarseid, kuid sisimas ainuõigeid otsuseid. Sain sellelt võistlusel enda jaoks olulise teadmise, et ettevalmistus selleks katsumuseks sai tehtud õigesti. See on tuleviku vaatamise seisukohalt kõige olulisem teadmine, mida sellelt võistluselt kaasa endaga võtta, ettevalmistuse osas ei muudaks ega teeks ma täna midagi teisiti,” jagas Ratasepp.

Rataseppa saatsid tiimiliikmed Kädy Maadväli, Vahur Püssa, Kaur Kuuskmäe ja Henno Puu.

  • Rait Ratasepa hooaja suurtoetajad on Kat-Metal ning Ferroline Grupp.
Head Uudised GoodNews